Katowice: Prywatne busy niebezpieczne dla pasażerów - wyniki...

  Katowice: Prywatne busy niebezpieczne dla pasażerów - wyniki kontroli jednoznaczne

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przewożenie większej niż dozwolona liczby pasażerów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, zły stan techniczny pojazdów, to - jak wynika z przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach kontroli - najczęstsze przewinienia właścicieli i kierowców busów.
  Podczas trzytygodniowej kontroli na śląskich drogach policjanci z drogówki oraz inspektorzy transportu drogowego sprawdzili 74 pojazdy i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych. Przyczyną ich zatrzymania było m.in. niesprawne oświetlenie, uszkodzona przednia szyba i brak wymaganych wyjść awaryjnych.

  Kontroli poddane były nie tylko samochody przewoźników regularnie poruszające się na terenie województwa śląskiego w ramach komunikacji miejskiej, ale i auta, w których podróżowali pracownicy firm.
  Jak wynika z kontroli, nadal zdarzają się sytuacje, w których przewożona jest zbyt duża liczba pasażerów, niż miejsc w busie. Do 10 listopada br. wykryto 9 takich przypadków. Nałożono także 3 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a w 15 przypadkach ujawniono inne nieprawidłowości: brak wymaganych dokumentów i wpisu do prawa jazdy, brak gaśnicy czy oznakowania pojazdu.

  Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach zapowiedział, że nadal będą prowadzone wzmożone kontrole busów na terenie naszego województwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama