XVII Zjazd Krystyn 2014 w Białymstoku: Zmysłowe Podlaskie...

  XVII Zjazd Krystyn 2014 w Białymstoku: Zmysłowe Podlaskie Krystyny

  Maria Krystyna Zawała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zjazd Krystyn
  1/4
  przejdź do galerii

  Zjazd Krystyn ©Maria Zawała

  "Zmysłowe Podlaskie Krystyny" - pod takim hasłem Krystyny z całej Polski będą świętować w marcu imieniny. Krystyny spotkają się w Białymstoku od 12 do 14 marca.
  Zjazd Krystyn 2014 w Białymstoku od 12 do 14 marca:
  Już za miesiąc Krystyny z całego kraju spotkają się na ogólnopolskim zjeździe. W tym roku na miejsce świętowania imienin wybrały Białystok. Gościem honorowym Krystyn będzie Małgorzata Tusk, małżonka premiera. - Jak zwykle podczas imienin, połączymy dobrą zabawę z turystyką i edukacją - będziemy zwiedzać Białystok i Podlasie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i uczyć się, jak dbać o zdrowie - zapowiada Krystyna Szaraniec, przewodnicząca Stowarzyszenia Krystyn im.
  Krystyny Bochenek, które jest organizatorem Zjazdów, wymyślonych przez tragicznie zmarłą w katastrofie smoleńskiej wicemarszałek Senatu, Krystynę Bochenek. W zarządzie Stowarzyszenia zasiada m.in. córka Krystyny - Magdalena.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  ZJAZD KRYSTYN NA ZDJĘCIACH I WIDEO


  Wśród atrakcji zaplanowanych w tym roku w Białymstoku jest m.in. spotkanie z Małgorzatą Tusk oraz wizyta w Operze Podlaskiej, podczas której Krystyny zobaczą znakomity spektakl "Upiór w Operze". Krysie wezmą też udział w Spotkaniach Medycznych im. Krystyny Bochenek. O seksie i problemach zdrowotnych kobiet dojrzałych mówić będzie wybitna seksuolog profesor Violetta Skrzypulec-Plinta. Podczas uroczystego bankietu prowadzonego przez Irka Bieleninika, dla Kryś zaśpiewają m.in. Krystyna Giżowska i Krystyna Prońko.

  W zjazdach Krystyn mogą brać udział wszystkie panie o tym imieniu, bez względu na wiek. Zjazdy gromadzą kobiety z różnych środowisk - od pielęgniarek, nauczycielek, emerytek czy rolniczek, po znane postaci ze świata kultury, biznesu i polityki. Przybywają z kraju i zagranicy. Zgodnie z zasadą tych spotkań, wszystkie są ze sobą na "ty" i noszą jednakowe kapelusiki. W tym roku założą zielone - bo z takim kolorem kojarzy się piękna przyroda Podlasia.

  Pierwszy imieninowy zjazd odbył się w 1998 r. w Katowicach, gdzie Krystyna Bochenek urodziła się i przez lata pracowała w Polskim Radiu Katowice. Potem były imprezy w Sopocie, Kielcach, Ciechocinku, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Poznaniu, Zakopanem, Toruniu, jednocześnie w Cieszynie i Trzyńcu na czeskim Zaolziu, w Szczecinie, ponownie w Katowicach - po śmierci Krystyny Bochenek, w Rzeszowie i w Gdyni. Rok temu gościem Krystyn był prezydent Lech Wałęsa.

  Tegoroczne imieniny Kryś potrwają od 12 do 14 marca. Współorganizatorami Zjazdu są Miasto Białystok i marszałek woj. podlaskiego. Szczegółowy program imprezy i informacje o zapisach uczestniczek na stronie www.zjazdkrystyn.pl.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
  *Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krystyny w Białymstoku

   Krysia z Ligoty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Już się nie mogę doczekać spotkania z wspaniałymi Krysiami nie tylko z Polski.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama