50-latka dźgnęła partnera nożem

  50-latka dźgnęła partnera nożem

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tragedia rozegrała się w jednym z mieszkań w bielskiej dzielnicy Lipnik na początku maja tego roku: 50-latka zabiła swojego 56-letniego partnera. Teraz Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko bielszczance. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.
  Prokuratorzy ustalili podczas śledztwa, że bezrobotna 50-latka od dawna żyła w konkubinacie ze swoim partnerem (była na jego utrzymaniu). Często w ich domu gościł alkohol, dochodziło również do kłótni.

  Feralnego dnia, czyli 12 maja, alkohol zaczęli pić już przed południem w towarzystwie swojego sąsiada. Po jakimś czasie opuścił on mieszkanie. Para nadal biesiadowała.

  - Późnym popołudniem zaczęli się kłócić - relacjonuje ustalenia ze śledztwa prokurator Małgorzata Borkowska, rzecznik bielskiej Prokuratury Okręgowej.


  Mężczyzna, leżąc w łóżku, zaczął ubliżać 50-latce. Nie pomagały żadne argumenty, żeby przestał. W końcu kobieta nie wytrzymała. Wypadki potoczyły się błyskawicznie - 50-latka poszła do kuchni, wzięła nóż i ugodziła nim partnera w plecy.

  - Po całym zajściu poinformowała sąsiadkę o swoim czynie. Poprosiła ją, żeby wezwała policję i pogotowie. Podczas czekania na przyjazd policjantów i pogotowia oskarżona nie próbowała w żaden sposób udzielić pomocy rannemu mężczyźnie - dodała prokurator Borkowska.

  W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. W chwili zatrzymania policjanci stwierdzili u zatrzymanej kobiety 2,94 promila alkoholu we krwi. Została tymczasowo aresztowana. Grozi jej dożywocie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama