Rusza festiwal RegioFun

  Rusza festiwal RegioFun

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmowy RegioFun rozpocznie się w środę w Katowicach. Do soboty, 20 listopada, w trzech kinach: Kosmosie, Rialcie i Światowidzie można oglądać europejskie filmy sfinansowane m.in. ze środków Regionalnych Funduszy Filmowych.
  Impreza zakończy się jednak w niedzielę, benefisem słynnego polskiego dokumentalisty, Andrzeja Fidyka, wykładowcy na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Już w środę o godz. 17.15 w Kosmosie będzie można obejrzeć głośny film Ewa w reżyserii Ślązaków - operatora Adama Sikory i dramaturga Ingmara Villqista. Obraz, sfinansowany m.in. przez Śląski Fundusz Filmowy, opowiada o żonie górnika, która - gdy bieda zaczyna zaglądać w oczy jej i rodzinie - zaczyna pracować jako prostytutka. W filmie występują m.in. Andrzej Mastalerz, Barbara Lubos-Święs i Anna Guzik.

  Również w środę, o godz. 20 w Kosmosie na uroczyste otwarcie imprezy zostanie wyświetlony film dokumentalny w reżyserii Cass Warner The Brothers Warner. Cass - wnuczka Harry'ego Warnera i założycielka firmy producenckiej Warner Sisters, jest gościem specjalnym festiwalu i będzie obecna na pokazie.

  Spośród ponad 30 filmów fabularnych (w programie są też dokumenty Andrzeja Fidyka i animacje) polecamy szczególnie wyświetlane w Kosmosie Jestem twój w reżyserii Mariusza Grzegorzka (piątek, godz. 16.15), oparty na prawdziwych wydarzeniach Lincz Krzysztofa Łukasiewicza (czwartek, godz. 18.00) oraz rumuński obraz The Happiest Girl in The World (piątek, godz. 18.15).

  Szczegółowy program RegioFun

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama