Ważne
  Bielsko-Biała: błyskawiczna reakcja ratowników na dworcu...

  Bielsko-Biała: błyskawiczna reakcja ratowników na dworcu PKP. Zamiast symulacji - prawdziwa akcja!

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Milion uczynków dla zdrowia na dworcu PKP w Bielsku-Białej
  1/9
  przejdź do galerii

  Milion uczynków dla zdrowia na dworcu PKP w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Ratownicy, którzy w ramach akcji "Milion uczynków dla zdrowia" prowadzili zajęcia na bielskim dworcu PKP musieli błyskawicznie zareagować, gdy jedna z osób dostała ataku padaczki.
  "Milion uczynków dla zdrowia" to inicjatywa prozdrowotna Fundacji Giesche, zaplanowana na cały rok 2014. W piątek 14 lutego ratownicy prowadzą akcję na dworcu PKP w Bielsku-Białej. Tuż po południu ich obecność okazała się niezbędna, gdy pracowniczka apteki znajdującej się na dworcu dostała nagle ataku padaczki. Ratownicy zostali natychmiast wezwani na pomoc, której błyskawicznie udzielili, dzięki czemu kobietę udało się uratować.


  Po udzieleniu pomocy przedmedycznej kobieta została przekazana pod opiekę zespołu karetki pogotowia, która przybyła na miejsce.

  - Potrzebujemy takich akcji, by uświadomić ludzi - tłumaczyła Dorota Nowak, specjalistka biorąca udział w bielskiej odsłonie akcji "Milion uczynków dla zdrowia". - Zawsze musimy zdawać sobie sprawę, że to może być ktoś z naszej rodziny: mąż, żona, rodzice. Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że nawet najmniejszy ruch, najmniejsza pomoc daje bardzo dużo i niejednokrotnie pozwala uratować życie. Najgorsza jest obojętność - podkreśliła.

  Główne idee przyświecające akcji "Milion uczynków dla zdrowia" to rozpowszechnianie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyka chorób serca. Organizatorzy akcji stawiają sobie za cel przekonanie Polaków, że dbanie o własne zdrowie jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie tylko Fundacja Gische!

   Grażyna Sośniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Brawo Sandra, brawo Ladislav za kawał dobrej roboty!! Sandra Brzozowska i Ladislav Stancik dziś już absolwenci wtedy jeszcze uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa...rozwiń całość

   Brawo Sandra, brawo Ladislav za kawał dobrej roboty!! Sandra Brzozowska i Ladislav Stancik dziś już absolwenci wtedy jeszcze uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach są głównymi bohaterami tej akcji. Fundację Giesche proszę o nie przypisywanie sobie wszystkich zasług, przyzwoicie byłoby wspomnieć też o współorganizatorach.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama