Katowice: Są pieniądze na rozwój hodowli karpia

  Katowice: Są pieniądze na rozwój hodowli karpia

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co czwarty karp, który trafia na polskie stoły, pływał w stawach województwa śląskiego. Rocznie w naszym regionie produkuje się ok. 4-5 tys. ton karpia konsumpcyjnego. Nic dziwnego, skoro stawy hodowlane w województwie zajmują aż 11 tys. ha, czyli ok. 15 proc. powierzchni krajowej stawów rybnych.
  Choć obecny rok nie był łatwy dla hodowców, bo zmiany temperatury mocno nadwerężyły zasoby hodowlane, to jest szansa na radykalną poprawę. W rozwoju stawów i hodowli oraz promocji karpia pomogą unijne pieniądze i to wcale nie takie małe! Dwie grupy rybackie - Bielska Kraina oraz "Żabi Kraj" - w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" otrzymają aż 66,5 mln złotych.

  Dziś w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim dojdzie do podpisania umowy między stowarzyszeniami a Ministerstwem Rolnictwa. Zastrzyk finansowy ma być impulsem dla przedsiębiorców. - Liczymy na rozwój tej branży, która ma w regionie wielkie i bogate tradycje - mówi Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka marszałka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama