Soczi 2014: Wielka wojna na lodzie: Rosja przegrała po karnych z USA! [RELACJA LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

Co prawda to dopiero faza grupowa, ale takie mecze to... coś więcej niż mecze. Mecz Rosja - USA był kolejną odsłoną wielkiej hokejowej świętej wojny. Zwłaszcza dla gospodarzy - złoto hokeistów jest ich celem numer jeden na igrzyskach w Soczi! Jednak górą byli Amerykanie, a losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych!

3:4 w karnych - emocje hokejowe dobiegły końca. A my polecamy lekturę relacji z toru łyżwiarzy szybkich, gdzie Zbigniew Bródka zdobył dla Polski trzeci złoty medal na tych igrzyskach. I zapraszamy na relację z konkursu skoków na dużej skoczni, gdzie od godziny 18.30 Kamil Stoch będzie walczył o złoto numer 4! Do przeczytania!

3:4 w karnych - Rosjan załatwił T.J. Oshie z St, Louis Blues. Wspaniały mecz i pierwszy zimny prysznic dla Rosjan.

3:4 w karnych - GOOOOL! I Amerykanie wygrywają z Rosją!!

3:3 w karnych - Quick broni szpagatem! Jedzie Oshie!

3:3 w karnych - Bobrowski cudem wybija krążek! Teraz Kowalczuk.

3:3 w karnych - do krążka jedzie jak zwykle Oshie!

3:3 w karnych - Daciuk przegrywa z bramkarzem

3:3 w karnych - Kowalczuk wrzuca krążek do siatki. Amerykanie znów pod ścianą. I znów Oshie! I znów trafia!

2:2 w karnych - Oshie się potknął, ale zmieścił krążek między nogami bramkarza!

2:1 w karnych - Daciuk trafia! Teraz Amerykanie nad krawędzią. Znowu Oshie.

1:1 w karnych - Oshie nad poprzeczką. Gramy dalej.

1:1 w karnych - Kowalczuk tym razem nie trafia! Krążek meczowy dla Amerykanów.

1:1 w karnych - Kowalczuk ratuje Rosjan. Zabawa zaczyna się od nowa.

0:1 w karnych. Gdyby Pavelski trafił Amerykanie już by wygrali. Ale nie strzelił.

0:1 w karnych po dwóch seriach. Nie trafiają Riemsdyk i Daciuk.

0:1 w karnych po pierwszej serii. Trafia Oshie, nie strzela Małkin.

0:0 w karnych - ZBIGNIEW BRÓDKA MA ZŁOTO!!!!!!!!!!

0:0 w karnych. trwa czyszczenie lodu. Za chwilę będzie wiadomo jakiego koloru medal zdobędzie Bródka (relacja live także na stronie DZ)

2:2, 65 minuta - bilans strzałów 33:31 dla Amerykanów. Zwycięzca karnych zgarnie dwa punkty, pokonanym zostanie jeden.

2:2, 65 minuta - będą rzuty karne, a Zbigniew Bródka już na pewno ma medal. Jeszcze tylko nie wiadomo jakiego koloru!

2:2, 65 minuta - sześć sekund do końca dogrywki. Wznowienie pod bramką USA.

2:2, 65 minuta - awantura pod bramką Rosjan. Nerwowo też w buliku, Daciuk odesłany na bok przez sędziego. Jeszcze 20 sekund.

2:2, 64 minuta - Owieczkin wjeżdża w tercję Amerykanów i strzela, Quick świetnie broni.

2:2, 64 minuta - zostało 50 sekund.

2:2, 64 minuta - chyba będziemy oglądać rzuty karne...

2:2, 63 minuta -Amerykanie w natarciu. Do końca dogrywki 100 sekund.

2:2, 63 minuta - Kane sam na sam z Bobrowskim! Bobrowski górą! To było niemal jak rzut karny!!

2:2, 61 minuta. A na torze łyżwiarzy szybkich Zbigniew Bródka obejmuje prowadzenie i może mieć złoto!!!!

2:2, 61 minuta. Amerykanie w przewadze, ale Rosjanie bliscy gola! Daciuk w kontrze przegrywa z bramkarzem.

2:2, 60 minuta, za chwilę początek dogrywki.Jeśli nie padnie w niej gol, dojdzie do rzutów karnych.

2:2, 60 minuta. Będzie dogrywka! Rosjanie zaczną ją w trójkę przeciwko czwórce Amerykanów. I tak będzie przez ponad 20 sekund.

2:2, 59 minuta, Bobrowski ostrzeliwany, ale bez efektu.

2:2, 59 minuta - Rosjanie wybijają krążek. Jeszcze 40 sekund tercji, Amerykanie jeszcze zdążą założyć zamek!

2:2, 58 minuta - Bobrowski nakrywa krążek. Do końca 76 sekund, do końca kary 100 sekund.

2:2, 58 minuta - Amerykanie do końca tercji będą grali w przewadze. Miedwiediew bezsensownie fauluje rywala. Ich trener bierze czas. Powstaje plan decydującego uderzenia!

2:2, 58 minuta - do końca 120 sekund.

2:2, 57 minuta - Rosjanie, na ile to w hokeju możliwe, szanują krążek. Liczą na decydujący kontratak.

2:2, 56 minuta - trzeszczą bandy, walka o krążek na kolanach i na leżąco. Świetny mecz, a przecież to tylko starcie o pierwsze miejsce w grupie. Do końca trzeciej tercji zostały 3 minuty i 15 sekund.

2:2, 56 minuta - decyzja nieodwołalna. Nadal mamy remis.

2:2, 55 minuta - gola nie ma!!!! Sędziowie w całym zamieszaniu dopatrują się jeszcze zagrania wysokim kijem! Rosjanie protestują!

2:2, 55 minuta - trwa analiza sytuacji. W czasie akcji została ruszona bramka, nie jest też pewne, czy krążek przekroczył linię!

3:2, 55 minuta - gol dla Rosji!!!

2:2, 55 minuta - czy którejś z drużyn uda się zadać decydujący cios?

2:2, 54 minuta - jeśli mecz skończy się remisem czeka nas dogrywka. Kibice szaleją, Daciuk też. Tym razem bramkę zdobył strzałem niemal dokładnie z punktu wznowień w buliku po lewej ręce bramkarza.

2:2, 53 minuta - Amerykanów po raz drugi kaleczy Daciuk! Trzy z czterech goli padły w przewagach. To także świadczy o tym, jak wyrównany jest ten mecz.

2:2, 53 minuta - goool dla Rosji!

1:2, 53 minuta - teraz Amerykanie zamknięci w zamku.

1:2, 53 minuta - kara dla Dustina Browna za cios kolanemw mijającego go rywala.

1:2, 52 minuta - na trybunach szalony doping "Rasija" zagłusza "Szajbu" i odwrotnie, a tymczasem Pavelski mógł podwyższyć wynik, ale nie trafił w krążek. Hokeista z San Jose Sharks sprawia obrońcom Sbornej najwięcej problemów.

1:2 - 51 minuta - Rosjanie w opałach na wszystkich hokejowych frontachbo ich panie w ćwierćfinale przegrały ze Szwajcarią 0:2.

1:2, 51 minuta - Joe Pavelski wykorzystuje zamieszanie po wygraniu przez Amerykanów bulika. Drugi gol w przewadze dla USA!

1:2, 51 minuta - gol dla USA!!!

1:1, 51 minuta - Bobrowski w opałach. Bramkarz Columbus wygrywa z Ryanem Keslerem z Vancouver!

1:1, 51 minuta - druga w tym meczu kara dla Radułowa, który jadąc na ławkę mówi coś, co nie wymaga tłumaczenia. Amerykanie swoją bramkę zdobyli w przewadze. Uda się jeszcze raz?

1:1, 48 minuta - chociaż trudno w to uwierzyć, ale obie potęgi od dawna na igrzyskach nie odniosły triumfu. Rosja jako Rosja nigdy, a jako ZSRR po raz ostatni w 1988 roku, a Amerykanie w 1980 po sensacyjnym zwycięstwie nad ZSRR.

1:1, 47 minuta - doping na trybunach sięga zenitu. Sborna naciska rywali, którzy mają problem z przejęciem krążka.

1:1, 46 minuta - w celnych strzałach 24:23 dla Amerykanów.

1:1, 45 minuta - przewagę gospodarzy kończy świetna interwencja Quicka łapiącego strzał po lodzie z niebieskiej linii.

1:1, 44 minuta - Rosjanie zakładają zamek. Daciuk uderza z okolic bulika, ale minimalnie nad poprzeczką. Połowa kary Browna już minęła.

1:1, 43 minuta - lekka przewaga Amerykanów. Grają ostrzej, ale dostają za to rachunek. Kolejna kara dla Dustina Browna, chociaż on akurat nie był specjalnie winny, bo to Rosjanin sam przewrócił się przez jego nogę.

1:1, 42 minuta - Amerykanie w komplecie. McDonagh nadal ma kłopoty, żeby się wyprostować.

1:1, 41 minuta - potężny strzał Owieczkina przyjmuje na ciało McDonagh.

1:1, 41 minuta - zaczynamy trzecią tercję od gry w przewadze Rosjan.

1:1, 40 minuta - przerwa. Tuż przed nią kolejna świetna okazja dla Rosjan, ale nie ma gola, za to jest kara dla Patricka Kane. Trzecią tercję gospodarze rozpoczną więc od gry w przewadze przez minutę i 58 sekund. Wracamy po przerwie.

1:1, 39 minuta - kontra Rosjan, ale Małkina w ostatniej chwili blokuje dwóch obrońców.

1:1, 38 minuta - w strzałach jest już 22:21 dla Amerykanów.

1:1, 36 minuta - obrońca Anaheim Ducks tylko na chwilę ucisza halę Bolszoj. Ale już po kilku sekundach doping wybucha ze zdwojoną siłą. Tymczasem Amerykanie idą za ciosem! Bobrowski znów ratuje swój zespół.

1:1, 36 minuta - REMIS!!! Fowler dobija krążek, który trafił do niego po rykoszecie!

1:0, 36 minuta - Riemsdyk kapitalnie uderza stojąc tyłem przy słupku bramki. Bobrowski równie kapitalnie broni, a wszystko kończy się szarpaniną przed bramkarzem.

1:0, 36 minuta - kara dla Radułowa z CSKA Moskwa. Amerykanie mają dwie minuty gry w przewadze, by odrobić stratę.

1:0, 35 minuta - Rosjanie prowadzą, a ich rodaczki przegrywają na razie w ćwierćfinale ze Szwajcarkami 0:1.

1:0, 34 minuta, ależ blisko remisu! Bobrowski jednak lepszy niż Kessel. Znowu przerwa na czyszczenie lodu.

1:0, 33 minuta - Małkin i Owieczkin przeprowadzają świetną akcję, ale ten drugi nie trafia w krążek. Oba zespoły w komplecie.

1:0, 32 minuta - w strzałach 21:17 dla Rosjan, w karach 6:4 dla Amerykanów, w golach 1:0 dla Rosjan.

1:0, 31 minuta - Amerykanie próbują szybko odrobić stratę, ale na razie wywalczyli tylko wznowienie.

1:0, 29 minuta - Paweł Daciuk! Hokeista z Detroit wrzuca krążek tuż obok parkanów bramkarza. Guma odbija się jeszcze od slupka i minimalnie, ale przekracza linię bramkową!

I wracamy na gola dla Rosjan!

Druga tercja już trwa. Hokeiści grają z takim animuszem, że iskry spod ich łyżew spowodowały kłopoty techniczne z łącznością. Już wracamy!

0:0, 18 minuta - Sborna próbuje skruszyć amerykańską ścianę, ale bez efektów. Poziom meczu znakomity!

0:0 - 16 minuta, Amerykanie nastawieni na kontrataki. Bobrowski ma połowę mniej pracy niż jego kolega po fachu w bramce USA.

0:0, 15 minuta - Owieczkin podnosi ręce w geście radości, ale krążek w niezrozumiały pewnie dla strzelca sposób mija bramkę!

0:0, 15 minuta - Quick wyrasta na bohatera swojej drużyny. Broni fenomenalnie.

0:0, 14 minuta - trzeszczą bandy po atakach Amerykanów na próbujących wjechać do ich tercji Rosjan.

0:0, 13 minuta - w celnych strzałach już 9:4 dla Rosjan. Quick wciąż zachowuje jednak czyste konto.

0:0, 13 minuta - koniec kary Amerykanina. Jego koledzy oddychają z ulgą.

0:0, 12 minuta - ależ blisko gola dla Rosjan. Krążek odbija się przed bramką USA i trafia w brzuch sędziego. Będzie chwila przerwy. Do końca kary 11 sekund.

0:0, 12 minuta - do końca kary Wheelera 30 sekund.

0:0, 11 minuta, zamek założony, strzał Małkina, wybicie krążka, strzał Małkina, znów obrona, Kowalczuk nie trafia w krążek, wybicie za niebieską. Amerykanie przeżywają trudne chwile.

0:0, 11 minuta - kara dla Blake Wheelera za faul na Kowalczuku. Rosjanie w przewadze.

0:0, 11 minuta - jeśli wczoraj oglądaliście mecze polskiej ligi hokejowej, to już wiecie, że jest to całkiem inny sport niż hokej na lodzie.

0:0, 10 minuta - w bramce Amerykanów Jonathan Quick z Los Angeles Kings.

0:0, 10 minuta - we wcześniejszym meczu tej grupy Słowacy nieoczekiwanie przegrali ze Słowenią 1:3 i pozostają bez punktów.

0:0, 8 minuta - Kowalczuk z Owieczkinem próbują rozmontować obronę Amerykanów. Kończy się kontrą USA i niecelnym strzałem.

0:0, 7 minuta - czyszczenie lodu, na którym znalazły się drzazgi z kija jednego z zawodników.

13.43 - minęło sześć minut, w strzałach remis 4:4. Tempo gry niesamowite.

13.41 - kolejne ostre spięcia i Amerykanie blisko gola! Siergiej Bobrowski świetnie broni.

13.40 - mocniej zaczęli Rosjanie, ale Amerykanie odpowiadają twardością. Owieczkin już zapoznał się z bandą.

13.37 - w zespole gospodarzy plejada gwiazd NHL i rodzimej ligi (czyli też zapewne przyszłych gwiazd NHL). Amerykanie w składzie, który budził sporo kontrowersji, bez kilku wielkich postaci.

13.36 - Rosjanie w biało-czerwonych strojach, Amerykanie na granatowo.

13.35 - zaczęli!

13.34 - pierwsze piątki już na lodzie. Za chwilę krążek pójdzie w ruch

13.33 - za to w MŚ' 2012 Rosjanie nie mieli sobie równych, a Amerykanie przegrali w ćwierćfinale z Finlandią.

13.30 - cztery lata temu Amerykanie przegrali finał z Kanadą 2:3. Rosjanie przez późniejszych mistrzów zostali rozbici już w ćwierćfinale 3:7.

13.30 - pierwsze grupowe spotkania zarówno Rosjanie, jak i Amerykanie wygrali gładko (ci drudzy nawet bardziej gładko, chociaż przez długie minuty wydawało się, że gospodarze Słowenię po prostu zmiotą z lodu.

13.30 - oba zespoły już na lodzie. Za chwilę rozpocznie się mecz, na który czekają kibice na całym hokejowym świecie.

13.28 - w końcu Władimir Putin też uprawia ten sport. Kilkanaście dni temu pytany jednak o to, czy nie będzie zapalał znicza olimpijskiego odparł: Jestem co prawda hokeistą, ale początkującym...

13.25 - ten mecz jest już niemal jak finał. Rosja - USA to w hokeju na lodzie niemal święta wojna. A jeszcze na takich igrzyskach, przed którymi najważniejsi ludzie rosyjskiej polityki podkreślali, że celem numer jeden powinno być właśnie złoto Sbornej!

W pierwszych grupowych meczach Rosjanie pokonali Słowenię 5:2, a Amerykanie rozbili Słowację 7:1. Zinetuła Bilaletdinow (poprowadził już Sborną do mistrzostwa świata w 2012 roku, a jako zawodnik sięgnął z ekipą ZSRR po złoto olimpijskie w 1984 roku w Sarajewie) skomponował na igrzyska piorunującą mieszankę zawodników z NHL i ligi krajowej. W składzie znajdują się m.in. Ilia Kowalczuk, Jewgienij Małczuk i Aleksander Owieczkin. Amerykanie natomiast - za sprawą Dana Bylsmy, na co dzień szkoleniowca Pingwinów z Pittsburgha - przywieźli dość eksperymentalny skład, który zresztą za Oceanem wywołał wiele kontrowersji. Mają jednak wielkiego bramkarza Ryana Millera i wyrównane piątki. Pierwszy mecz pokazał także, że mają sporo fantazji w akcjach ofensywnych, co może sprawić sporo problemów rosyjskiej obronie, uznawanej za najsłabszą formację swojej reprezentacji.

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport. Początek naszej relacji live o godz. 13.25