Mikołów: 25-latek odnaleziony. A już mieli ściągać...

  Mikołów: 25-latek odnaleziony. A już mieli ściągać helikopter i kamerę termowizyjną

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Blisko dobę trwały wzmożone poszukiwania 25-latka, który nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyzna był chory i przyjmował leki. Policjanci przeczesywali okoliczne miejscowości i placówki. Odnalazł się dzięki lokalnemu systemowi powiadamiania SMS
  Kiedy policjanci uzyskali informację o zaginięciu 25-letniego wychowanka jednego z mikołowskich ośrodków. Mężczyzna chorował i przyjmował leki. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania.

  Sprawdzano pobliskie miejscowości, szpitale, przystanki, parki, skwery oraz przeczesywano okoliczne lasy. Następnego dnia podjęto starania o zaangażowanie do działań śmigłowca z kamerą termowizyjną. Jak się okazało tak wzmożone i kosztowne środki okazały się zbędne. 25-latek cały i zdrowy odnalazł się dzięki lokalnemu systemowi powiadamiania SMS.

  Dzięki prośbie mundurowych administrator powiatowego systemu powiadamiania o zagrożeniach rozesłał komunikat w formie wiadomości sms do wszystkich użytkowników

  Na odzew nie trzeba było długo czekać. Po kilkudziesięciu minutach od powiadomienia poszukiwania zakończyły się sukcesem.

  Do dyżurnego zadzwoniła 58-letnia mieszkanka Mikołowa, która na podstawie rysopisu podanego w sms-ie rozpoznała zaginionego. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do miejsca zamieszkania.

  Wszystko dzięki lokalnemu systemowi powiadamiania SMS o zagrożeniach.

  W powiecie mikołowskim takie centrum działa przy Starostwie Powiatowym. Korzystający z usługi otrzymują informacje m.in. o utrudnieniach w ruchu drogowym, awariach, aktualnych zagrożeniach i ważnych wydarzeniach.


  *Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Poseł Pawłowicz: Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno
  *Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama