Bielsko-Biała: Jutro rusza proces o spowodowanie śmierci...

  Bielsko-Biała: Jutro rusza proces o spowodowanie śmierci taksówkarza ze Skoczowa

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Przed bielskim Sądem Okręgowym rozpocznie się w czwartek proces dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o porwanie i usiłowanie zabójstwa taksówkarza w Skoczowie. Kierowca zmarł w wyniku zawału serca wywołanego pobiciem i próbą obrony.
  Według prokuratorów napastnicy: 22-letni Paweł J. i 18-letni Michał H., potrzebowali samochodu, by dotrzeć do matki jednego z nich. Kobieta mieszka w Niemczech. W nocy z 16 na 17 stycznia w Skoczowie wsiedli do taksówki i zamówili kurs do sąsiedniej gminy. W pobliskich Górkach Wielkich zaatakowali 74-letniego kierowcę. Przystawili mu nóż do szyi. Mężczyzna został skrępowany, zakneblowany i wrzucony do bagażnika. Związanego taksówkarza wyrzucili z samochodu na Dolnym Śląsku i pojechali dalej do Niemiec.

  Mężczyźni zostali zatrzymani na przełomie lutego i marca. Starszy z nich przebywał w Niemczech. Wtedy też odnaleziono ciało taksówkarza.

  Sprawcom śmierci grozi 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

  W akcie oskarżenia znalazły się także zarzuty rozboju na taksówkarzu oraz drobniejszych przestępstw popełnionych przez obu oskarżonych wcześniej, chodzi m.in. o pobicia i kradzieże. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama