Częstochowa: Konsultacje swoje, a prezydent swoje

  Częstochowa: Konsultacje swoje, a prezydent swoje

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konsultacje w sprawie prohibicji na Dekabrystów przebiegły bardzo sprawnie. To niestety jeden z niewielu takich przykładów
  1/3
  przejdź do galerii

  Konsultacje w sprawie prohibicji na Dekabrystów przebiegły bardzo sprawnie. To niestety jeden z niewielu takich przykładów ©Pub Tawerna Port

  Wynik konsultacji społecznych nie musi być respektowany
  W Częstochowie trwają konsultacje społeczne w sprawie nowej sieci komunikacji miejskiej. Dzięki temu, jak zapewniają w Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu dzielnice Częstochowy będą lepiej skomunikowane z aleją NMP. Częstochowski Urząd Miasta chwali się licznymi przeprowadzanymi konsultacjami społecznymi. Ale ocena mieszkańców jest różna. Wielu z nich uważa, że konsultacje organizowane są tylko wtedy, kiedy są one na rękę władzom miasta. Poza tym ich wynik nie jest respektowany.

  - Ja tam już nie wierzę w żadne konsultacje - mówi Adam Garas, mieszkaniec jednej z kamienic przy III al. NMP - Mieliśmy konsultacje w sprawie ruchu w III al. NMP. W konsultacjach wyszło, że aleja miała być w tym roku wyłączona z ruchu. I co ? Ruch utrzymano.

  W magistracie tłumaczą, że to wcale nie jest tak, że nie uszanowano wyniku konsultacji. - Ruch pojazdów w III alei Najświętszej Maryi Panny został utrzymany ponieważ prezydent przychylił się do prośby MZDiT, aby aleja była przejezdna ze względu na planowane inwestycja w pobliskich ulicach, które mają być alternatywą dla ruchu w III al. NMP - wyjaśnia Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

  Nie wszyscy zadowoleni


  Na konsultacje narzekają też mieszkańcy dzielnicy Kiedrzyn, gdzie będzie budowany tzw. Korytarz Północny. - Co innego uzgadnialiśmy podczas rozmów z przedstawicielami miasta, co innego mówią nam teraz - narzekają mieszkańcy Kiedrzyna. W Urzędzie Miasta tłumaczą, że tam były konsultacje "cząstkowe".

  Konsultacje nie są wiążące


  Nie wszystkich zadowolił wynik konsultacji w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu w rejonie pawilonów przy ul. Dekabrystów, w prowadzonego po zamieszkach na Juwenaliach. Sześciuset mieszkańców trzech wieżowców przy ul. Nałkowskiej podpisało się pod petycją do Rady Miasta, aby nie przywracano sprzedaży alkoholu w restauracjach i pubach, położonych w sąsiadujących z nimi pawilonach przy ul. Dekabrystów. Ale konsultacje na wniosek radnych SLD przeprowadzono w całym mieście. Wynik - znieść prohibicję. Owocne były konsultacje w sprawie dopuszczenia rowerzystów do jazdy w alei NMP, ale już te w sprawie opłat za śmieci okazały się tak naprawdę kompletnym fiaskiem.

  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama