W czwartek jubileuszowa gala Ruchu Chorzów

  W czwartek jubileuszowa gala Ruchu Chorzów

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Legendarny piłkarz Ruchu Gerard Cieślik otrzyma pamiątkową statuetkę

  Legendarny piłkarz Ruchu Gerard Cieślik otrzyma pamiątkową statuetkę ©wojciech matusik

  W czwartek o godz. 17.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się wielka gala z okazji 90-lecia chorzowskiego Ruchu.
  Legendarny piłkarz Ruchu Gerard Cieślik otrzyma pamiątkową statuetkę

  Legendarny piłkarz Ruchu Gerard Cieślik otrzyma pamiątkową statuetkę ©wojciech matusik

  Jubileusz jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich będzie okazją do wręczenia ludziom, którzy tworzyli przez lata jego wielkość, pamiątkowych statuetek i medali.

  - Za szczególny wkład w rozwój klubu i promocję śląskiej piłki wyróżnieni zostaną m.in. legendarny piłkarz Ruchu Gerard Cieślik, przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak i prezydent Chorzowa Marek Kopel - powiedziała Marzena Mrozik, dyrektor marketingu Ruchu.
  - W sumie na naszej gali wręczymy osiem takich statuetek. Ponad siedemdziesięciu byłych piłkarzy, trenerów i działaczy Niebieskich dostanie natomiast numerowane jubileuszowe odznaki oraz pamiątkowe medale i dyplomy.

  - 90-lecie klubu to piękny jubileusz. W takim dniu nie może mnie zabraknąć na spotkaniu niebieskiej rodziny, a jak zdrowie dopisze to chętnie wybiorę się także na stulecie Ruchu - stwierdził 83-letni Gerard Cieślik, który przez całą swoją karierę był związany z chorzowskimi klubem.

  Swój udział w dzisiejszej imprezie zapowiedzieli: prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato i szef Ekstraklasy SA Andrzej Rusko. Będą również przedstawiciele drużyn ekstraklasy oraz klubów z naszego regionu zaprzyjaźnionych z Ruchem.

  Galę Niebieskich poprowadzą znani chorzowscy aktorzy Jacenty Jędrusik i Bogdan Kalus. Na scenie wystąpią Andrzej Lampert z zespołu PIN oraz aktorzy Teatru Rozrywki. Piłkarskie tricki zaprezentuje znana z programu Mam Talent śląska grupa freestyleowa Zegan and Radox, której umiejętności mogliby pozazdrościć zawodowi futboliści.

  W trakcie imprezy wyświetlane będą filmy z najważniejszych wydarzeń w bogatej historii 14-krotnych mistrzów Polski, a w teatralnym foyer zaprezentowane zostaną pamiątkowe klubowe zdjęcia. Nasza redakcja sprawuje nad galą Ruchu Chorzów patronat medialny.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bład redaktora

   Kimi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Panie redaktorze, "wielka gala" czy "uroczysta gala" to tzw. "masło maślane". Niechże zacznie Pan pisać po polsku, a nie byle jak.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama