Rosja - Finlandia 1:3. Sborna bez medalu! [ZDJĘCIA + RELACJA...

Rosja - Finlandia 1:3. Sborna bez medalu! [ZDJĘCIA + RELACJA LIVE] ćwierćfinał hokeja SOCZI 2014

Mecz Rosja - Finlandia
    1/18

Mecz Rosja - Finlandia ©EPA/LARRY W. SMITH

Rosja - Finladia NA ŻYWO + ZDJĘCIA w serwisie dziennikzachodni.pl. Zobacz relację LIVE z meczu Rosja - Finlandia. FINLANDIA ROSJA ĆWIERĆFINAŁ
    MECZ ROSJA - FINLANDIA NA ŻYWO:

W pozostałych dwóch ćwierćfinałach zagrają Amerykanie z Czechami i Kanadyjczycy z sensacyjnymi Łotyszami. Początek meczów o godzinie 18, transmisja live oczywiście na stronie dziennikzachodni.pl. A więc do zobaczenia! Czego nie możemy powiedzieć rosyjskim hokeistom, bo oni kolejny olimpijski mecz zobaczą dopiero za cztery lata.

Finowie zagrają w półfinale ze Szwecją. Sborna ponosi klęskę, kibice gwiżdżą, hokeiści uciekają do szatni. Cel numer jeden igrzysk nie został zrealizowany.

1:3, 60 minuta - KONIEC - Finlandia w półfinale!

1:3, 59 minuta - 20 sekund do końca!

1:3, 59 minuta, Bobrowski zjeżdża z lodu!

1:3, 58 minuta - w zespole Finlandii kilku Włodzimierzów Smolarków, którzy trzymają krążek w narożnikach lodowiska.

1:3, 58 minuta - zostały dokładnie 2 minuty. A krążek pod bramką Rosjan.

1:3, 58 minuta - zwieszone głowy na ławce gospodarzy. Oni w cuda chyba nie wierzą.

1:3, 58 minuta - Rosjan może już uratować tylko cud! A kibice w hali Bolszoj zaczynają gwizdać!

1:3, 57 minuta - 200 sekund do końca meczu.

1:3, 57 minuta - Bobrowski ratuje Rosjanom resztki marzeń kapitalnie broniąc strzał z bliska. Chyba selekcjoner popełnił najkosztowniejszą pomyłkę w swoim życiu stawiając na Warłamowa...

1:3, 56 minuta - czyszczenie lodu. Czy na gładkim Sbornej będzie łatwiej?

1:3, 56 minuta - Rosjanie nie tracą wiary. Ale jak pokonać Finów, skoro z 36 strzałów tylko jeden wpadł do siatki, a Suomi trafili trzy razy z 19 prób?

1:3, 55 minuta - pierwsze z pięciu minut, o jakich wspomniał Mariusz Czerkawski minęło. To oznacza, że Rosjanie mają już tylko 2,5 minuty na każdego gola.

1:3, 53 minuta - Rosjanie wciąż szturmują Finów, a ci wciąż się bronią.

1:3, 51 minuta - Mariusz Czerkawski sprytnie wyliczył, że Rosjanie mają po 5 minut na odrobienie każdej z bramek.

1:3, 50 minuta - Rosjanom zostało 600 sekund. W hokeju to mnóstwo czasu, ale Sborna pewnie ma nieco inne zdanie. Finowie jeszcze przez 24 sekundy będą grać w przewadze.

1:3, 49 minuta - na lodzie więcej Finów, więc gra się wyrównuje.

1:3, 49 minuta - Nikołaj Kuliomin rzuca Fina na bandę, a sędzia rzuca go na ławkę kar.

1:3, 47 minuta - Finowie w komplecie.

1:3, 47 minuta - prawie gol dla Rosjan. Bramkarz i obrońcy cudem przykrywają go ciałami tuż przed linią. Sfrustrowany Kowalczuk łapie Leo Komarova (to Fin) za głowę. Bójkę uniemożliwiają sędziowie. =

1:3, 46 minuta - 60 sekund Suomi przetrwali. I to w tym kotekście dobre słowo.

1:3, 45 minuta - kara dla Lasse Kukkonena. To będą bardzo długie dwie minuty dla Finów!

1:3, 45 minuta - kwadrans nadziei dla gospodarzy.W strzałach prowadzą już 32:18! Ale w golach 1:3. Chętnie pewnie zamieniliby te statystyki...

1:3, 44 minuta - czas gra jednak dla Finów. Rosjanie biją głową w mur.

1:3, 44 minuta - ataki Rosjan wciąż trwają. Finowie ograniczają się do przetrzymywania krążka, jeśli już uda im się do niego dostać.

1:3, 42 minuta - gospodarze wciąż w ataku. I coraz bliżej strzelenia kontaktowego gola.

1:3, 41 minuta - Obecni na widowni prezydent Władimir Putin (sam się określa jako pocżatkującego hokeistę) i premier Dmitri Miedwiediew mają miny, które mówią same za siebie. To oznacza, że hokeiści Sbornej będą jeszcze bardziej zmobilizowani. Ale i zapewne zdenerwowani.

1:3, 41 minuta - rozpoczyna się ostatnie 20 minut nadziei dla Rosjan.

1:3, 40 minuta - koniec drugiej tercji. Finowie jeszcze bliżej półfinału ze Szwecją. Wracamy po przerwie.

1:3, 39 minuta - kapitalna okazja Małkina, ale krążek parkanami odbija Rask. Do końca tercji 55 sekund.

1:3, 38 minuta - optycznej przewagi Sbornej nie widać w statystykach. W strzałach prowadzi tylko 22:17, z czego 10:8 w drugiej tercji.

1:3, 37 minuta - krążek poza lodowiskiem, ale jak tak dalej pójdzie to Rosjanie będą poza turniejem. Kolejna przerwa na czyszczenie lodu, a kibice na powtórkach oglądają sytuacje, w których krążek prawie wpadał do fińskiej bramki. Ale prawie to wiadomo co robi.

1:3, 36 minuta - Aaltonen wraca na lód. Nie zmienia to jednak obrazu gry. Rosjanie w natarciu!

1:3, 35 minuta - ależ blisko gola dla Rosjan. Małkow jednak w ostatnim ułamku sekundy został zablokowany.

1:3, 35 minuta - Finowie marzą o grze w komplecie. Przeżywają naprawdę trudne chwile. Po minucie udaje im się jednak wybić krążek pod bramkę Sbornej.

1:3, 34 minuta - Rosjanie od razu zakładają zamek. Rozpoczyna się ostrzał bramki Tuukka Raska.

1:3, 34 minuta, Aaltonen, strzelec gola na 1:1 siada na ławce kar. Rosjanie w nieustannym ataku!

1:3, 33 minuta - kapitalna okazja Aleksandra Siomina, ale krążek nie wpada do siatki. Będzie kara dla Fina!

1:3, 33 minuta - Finowie mają wielki problem, żeby wydostać się ze swojej tercji!

1:3, 32 minuta - Daciuk, który strzelał gole Amerykanom, próbuje zrobić to samo Finom. Ci wybijają krążek na uwolnienie, więc ten za chwilę wraca do ich bulika.

1:3, 31 minuta - Rosjanie naciskają już niemal bez przerwy, Finowie czekają na kontry. Zabójcze oczywiście.

1:3, 30 minuta - połowa meczu za nami. Rosjanie od półfinału dzielą trzy gole! Ogłuszający doping kibiców nie milknie ani na chwilę, ale Finowie, zgodnie ze swoją naturą, zachowują zimną krew.

1:3, 28 minuta - oba zespoły w pełnych składach, ale Rosjanie zakładają zamek. Są coraz bardziej zdesperowani!

1:3, 27 minuta - kolejna próba Owieczkina i znów górą bramkarz Finów. Ledwo łapie krążek, a już cała piątka Skandynawów oddziela swojego golkipera od napastnika rywali.

1:3, 27 minuta - zmiana w bramce Rosjan. Siemiona Warłamowa zastępuje Siergiej Bobrowski.

1:3, 27 minuta - przerwa na czyszczenie lodu. W boksie Rosjan nerwowe narady.

1:3, 26 minuta. GOOOL dla Finlandii! Po 50 sekundach gry w przewadze Mikael Franlund, przy asyście Selanne, rozpycha obronę Rosjan i pakuje krążek do siatki. Rosjanie mają wielkie kłopoty!

1:2, 26 minuta - Finowie kontrują, Lauri Korpikoski jest jednak bezwzględnie faulowany przed bramką. Upadając uderza kijem w twarz Aleksieja Jemelina. Rosjanin z rozbitą wargą zjeżdża na ławkę kar.

1:2, 24 minuta - Owieczkin znów bliski szczęścia. I znów nic z tego. Ale gol dla Rosji zdaje się wisieć w powietrzu.

1:2, 23 minuta, trener Zinetuła Bilaletdinow wygląda na zmartwionego. Może miał telefon z Kremla?

1:2, 22 minuta - teraz świetna próba strzału Owieczkina. Rosjanie za wszelką cenę dążą do wyrównania!

1:2, 21 minuta - Aleksander Radułow mógł wyrównać, ale jadąc sam na sam z Raskiem zgubił krążek.

1:2, 21 minuta - zaczynamy drugą tercję meczu Rosja - Finlandia.

1:2, 20 minuta - koniec pierwszej tercji. Finowie minimalnie bliżej półfinału. Wracamy po przerwie.

1:2, Mikael Granlund kapitalnie podaje pod bramkę Rosjan, a Teemu Selanne pakuje krążek do siatki. To szóste igrzyska 44-letniego Fina.

1:2, 18 minuta - GOOOOL dla Finlandii!

1:1, 18 minuta - ależ walka! Z obu stron trzeszczą kości.

1:1, 17 minuta - Owieczkin z Małkinem nękają Raska, ale ten broni ich strzały.

1:1, 17 minuta, bilans strzałów 11:7 na korzyść gospodarzy.

1:1, 16 minuta, Rosjanie przetrwali przewagę Finów przeprowadzając nawet jedną groźną kontrę. Oba zespoły w pełnych składach. Warłamow nie jest jednak dziś nieomylny i zdarzają mu się niepewne interwencje.

1:1, 15 minuta - kotłuje się pod rosyjską bramką. Obrona Sbornej rozpaczliwie stara się wybić krążek.

1:1, 14 minuta - Aleksiej Tereszenko na ławce kar za zagranie wysokim kijem.

1:1, 14 minuta - Finowie mają w dorobku dwa srebrne i trzy brązowe krążki.

1:1, 13 minuta - w dotychczasowych występach na igrzyskach Rosjanie (jeszcze jako ZSRR i raz jako Wspólnota Niepodległych Państw) zdobyli osiem złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Po raz ostatni jednak w 1992 roku.

1:1, 11 minuta - rosyjscy kibice po straconej bramce jeszcze mocniej dopingują Sborną. Jest "Rassija" i "Szajbu, szajbu"

1:1 - 10 minuta, Finowie przegrywali tylko 87 sekund. Po strzale Juhammattiego Aaltonena Warłamow przepuścił krążek między biodrem i rękawicą!

1:1, 10 minuta - tłumaczy skutecznie! Jest GOOOOL dla Finlandii!

1:0, 10 minuta, trener Erkka Westerlund coś tłumaczy swoim zawodnikom.

1:0, 8 minuta - Ilia Kowalczuk. Po 47 sekundach gry w przewadze hokeista St. Petersburga, stojąc na wprost bramki pomiędzy bulikami potężnie strzelił krążkiem ponad bark Tuukka Raska. Finowie muszą gonić wynik!

1:0, 8 minuta - i to potwierdzają! GOOOOL dla Rosji!

0:0, 8 minuta - Rosjanie w przewagach są piekielnie niebezpieczni.

0:0, 7 minuta - teraz w osłabieniu będą grać Finowie. MIkael Granlund przywiązał się do rywala tak bardzo, że nie chciał go puścić do swojej tercji.

0:0, 7 minuta - w obu zespołach roi się od wielkich gwiazd. W półfinale ze Szwecją zagra połowa z nich.

0:0, 6 minuta - cztery lata temu Finowie sięgnęli w Vancouver po brąz, Rosjanie odpadli właśnie w ćwierćfinale po 3:7 z Kanadą.

0:0, 5 minuta - awantura pod bramką Finów. Rosjanie w ataku.

0:0, 5 minuta - ten mecz jest hitem ćwierćfinałów, a dla Rosjan więcej niż meczem. Przecież najważniejsi ludzie w państwie podkreślają, że każdy inny wynik niż złoto będzie porażką!

0:0, 5 minuta, oba zespoły w pełnych zestawieniach.

0:0, 4 minuta - Rosjanie skutecznie się bronią w osłabieniu.

0:0, 4 minuta - Finowie zakładają zamek. Siemion Warłamow podbija lecący krążek za bandę.

0:0, 3 minuta - pierwsza kara: Ilia Kowalczyk na ławce, Finlandia w przewadze!

0:0, 1 minuta - zaczęło się od kilku indywidualnych starć pod bandami.