Piekary Śląskie: Koncert Wishbone Ash w środę 26 lutego...

  Piekary Śląskie: Koncert Wishbone Ash w środę 26 lutego [BILETY + ZDJĘCIA ZESPOŁU]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zespół Wishbone Ash
  1/10
  przejdź do galerii

  Zespół Wishbone Ash ©MATERIAŁY PRASOWE

  Brytyska grupa łącząca muzyką progresywną z hard rockiem wystąpi w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich w środę 26 lutego.
  W najbliższą środę, 26 lutego, w ramach cyklu "Progresywna Andaluzja" w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ul. Oświęcimska 45, tel. 32 284 56 20, www.okandaluzja.pl) wystąpi brytyjska grupa rockowa Wishbone Ash. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety kosztują 100 zł w przedsprzedaży i 130 zł w dniu koncertu.

  Zespół powstał w 1969 r. Jedni są skłonni uznać muzykę grupy za progresywną, inni - za najbardziej wysublimowaną odmianę hard rocka.


  Z całą pewnością zespół zbliżył do siebie oba te gatunki - szczególnie dzięki albumom "Wishbone Ash", "Pilgrimage" i "Argus". Ten ostatni został uznany albumem roku przez czytelników angielskich "Melody Maker" i "New Musical Express". Album otrzymał tytuł złotej i platynowej płyty w Wielkiej Brytanii.

  Wyrafinowane i złożone brzmienie Wishbone Ash było oparte na duetach gitar elektrycznych. Grupa była pierwszą, która w instrumentarium wprowadziła dwie gitary prowadzące.

  Pierwszą trasę koncertową po USA Wishbone Ash grał przed zespołem Who, potem przez lata zespół występował ze swoim show otwierając koncerty takich gwiazd jak Aerosmith, Kiss, ZZ Top, Bruce Springsteen. Grupa koncertowała również w byłym Związku Radzieckim i Indiach. Przez ponad 30 lat angielski Wishbone Ash był uznawany za jeden z najlepszych zespołów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na scenie. Być może zespół nie miał własnego wielkiego hitu, jak inne grupy z lat 70., ale dzięki wielu trasom koncertowym oraz świetnym albumom grupa zdobyła wielu zagorzałych fanów. Największe sukcesy zespół Wishbone Ash odnosił w latach 70. Gitarzyści zespołu - Andy Powell i Ted Turner - zostali wpisani przez "Rolling Stone Magazine" na listę 20 najlepszych gitarzystów.

  W tym roku zespół planuje wydać płytę "Blue Horizon". Joe Crabtree, Andy Powell, Bob Skeat i Muddy Manninen dadzą (gitarowego) czadu w Piekarach.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo