Ważne
  Soczi 2014: Wszyscy chcą się zmieścić pod kaskiem Kamila...

  Soczi 2014: Wszyscy chcą się zmieścić pod kaskiem Kamila Stocha

  Kuba Dobroszek

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Soczi 2014: Wszyscy chcą się zmieścić pod kaskiem Kamila Stocha

  ©Paweł Relikowski/Polskapresse

  Kask z symbolem polskiego lotnictwa znów będzie musiał pomóc Kamilowi Stochowi. Tym razem w starciu z rodzimymi politykami.
  Soczi 2014: Wszyscy chcą się zmieścić pod kaskiem Kamila Stocha

  ©Paweł Relikowski/Polskapresse

  Słynna biało-czerwona szachownica - symbol polskiego lotnictwa wojskowego - została umieszczona na kasku naszego najlepszego skoczka narciarskiego specjalnie na igrzyska olimpijskie w Soczi.

  Jak twierdzi żona Kamila Stocha, pomysł na wykorzystanie symbolu zrodził się podczas sesji zdjęciowej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jego realizacja wymagała uzyskania pozwolenia Ministerstwa Obrony Narodowej, jednak nie stanowiło to większego problemu. Z błogosławieństwem wiceministra Czesława Mroczka szachownica trafiła na kask 26-letniego skoczka z Zakopanego.

  Po podwójnym triumfie Kamila Stocha o biało-czerwonym symbolu stało się jeszcze głośniej. - Ma się tych wspaniałych lotników, co nie, Polsko? - zagadywał skoczek po zwycięstwie na normalnej skoczni. Stochowi chętnie odpowiedział Antoni Macierewicz, który stwierdził wprost, że kask polskiego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich jest oddaniem hołdu tym, "którzy polegli pod Smoleńskiem".

  Ta wypowiedź najwidoczniej nie spodobała się Joannie Senyszyn. Europosłanka SLD napisała na swoim profilu na Twitterze, że "ostatni polegli pod Smoleńskiem to żołnierze radzieccy w 1943 r.". Również internauci, zwłaszcza na facebookowym profilu Stocha, obśmiewają tezę o "smoleńskim kasku".

  To nie pierwsza odsłona zamieszania wokół kasku Kamila Stocha. Jeszcze przed igrzyskami zastanawiano się, czy wykorzystanie biało-czerwonej szachownicy nie będzie współczesną formą "gestu Kozakiewicza". Okazało się, że jeśli komuś Stoch utarł nosa, to nie Rosjanom, lecz Austriakom. Czterema znakomitymi skokami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama