Morderstwo Dietera Przewdzinga. Prokuratura milczy. W sobotę...

Morderstwo Dietera Przewdzinga. Prokuratura milczy. W sobotę pogrzeb burmistrza Zdzieszowic

BP, PAP

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Morderstwo Dietera Przewdzinga. Prokuratura milczy. W sobotę pogrzeb burmistrza Zdzieszowic
1/8
przejdź do galerii

Dieter Przewdzing @Radosław Dimitrow/Nowa Trybuna Opolska

Prokuratura Okręgowa w Opolu nie zdradza szczegółów postępowania dotyczącego brutalnego morderstwa Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic. Pogrzeb samorządowca odbędzie się w sobotę.
- W tej chwili nie mogę powiedzieć nic więcej o prowadzonym postępowaniu. Prokurator cały czas prowadzi czynności - mówi prok. Lidia Sieradzka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, która prowadzi sprawę zabójstwa Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic.

Prokuratura w tej chwili nie komentuje tego czy i kto został przesłuchany, ani tego czy ktoś znajduje się już w kręgu podejrzanych.
Wiadomo natomiast, że wczoraj przeprowadzona została sekcja zwłok. Jej pełne wyniki nie są jeszcze znane, ale już teraz śledczy potwierdzili, że Przewdzing został brutalnie zamordowany.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Burmistrz Dieter Przewdzing zamordowany. Prokuratura Generalna przyjrzy się sprawie [WIDEO]
Pogrzeb burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga w sobotę. Będzie również księga kondolencyjna


Ciało 70-letniego burmistrza Zdzieszowic znaleziono we wtorek wieczorem na terenie jego posesji w miejscowości Krępna niedaleko Zdzieszowic. Nadzorem śledztwo w tej sprawie objęła również Prokuratura Generalna.

W czwartek o godz. 15 w Zdzieszowicach ma odbyć się nadzwyczajna sesja rady miejskiej, podczas której radni zagłosują nad wygaszeniem mandatu tragicznie zmarłego burmistrza.

Uroczystości pogrzebowe Dietera Przewdzinga odbędą się w najbliższą sobotę, 22 lutego w kościele w Zdzieszowicach. Początek uroczystości pogrzebowych o godzinie 12. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz w Żyrowej, gdzie zostanie pochowany Dieter Przewdzing.

Urząd Miejski w Zdzieszowicach poinformował ponadto, że do 24 lutego w sali ślubów UM będzie wyłożona księga kondolencyjna.

Wpisu można dokonywać w godzinach pracy urzędu, czyli od godz. 7.30 do 15.30.*SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
*Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
*TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
*Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do ludzi

z Prus Zachodnich (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Widze, że jak by na Sląsku się zaczeło to wnet cała Polska by stanęła w pożogach. wszyscy tylko po kątach klną ale cicho siedzą, niech znajdzie się jeden co przeciw władzy złodziei stanie a naród...rozwiń całość

Widze, że jak by na Sląsku się zaczeło to wnet cała Polska by stanęła w pożogach. wszyscy tylko po kątach klną ale cicho siedzą, niech znajdzie się jeden co przeciw władzy złodziei stanie a naród powstanie jak jeden. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiadomośc

od pana Janusza (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dzisiejsze polecenia

Przekaz dnia nr 2014 / 02 / 12 - 001

Dzisiejszy przekaz dnia:

Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy dziennikarze zaczynają wymykać się spod naszej kontroli, co bardzo...rozwiń całość

Dzisiejsze polecenia

Przekaz dnia nr 2014 / 02 / 12 - 001

Dzisiejszy przekaz dnia:

Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy dziennikarze zaczynają wymykać się spod naszej kontroli, co bardzo utrudnia nam pracę nad urabianiem opinii publicznej za pomocą mediów. Staramy się w tej sprawie coś robić.

Prawdziwe sondaże pokazują, że coraz mniej ludzi chce na nas głosować (13,5 %) oraz, że rośnie liczba niezdecydowanych, którzy rozważają głosowanie na PiS.

W tej krytycznej sytuacji trzeba maksymalnie forować "prawicową" partię Gowina jako "alternatywę" dla PiS !!!

RZECZ JASNA, NIE REAGOWAĆ NA UPOZOROWANĄ KRYTYKĘ ZE STRONY RUCHU (POD RÓŻNYMI NAZWAMI) PALIKOTA CZY RUCHU GOWINA! W ważnych sprawach RP / TR i PR zawsze będą głosować razem z nami.

JEDYNYM NASZYM PRZECIWNIKIEM JEST PiS.

UWAGA: w mediach nie wolno atakować SLD, bo to nasz cichy sojusznik. Rozmowy idą w dobrym kierunku. To samo dotyczy Solidarnej Polski, PJN, Nowej Prawicy itp. Firma jest przecież dokładnie ta sama. Pamiętajcie: to nasza wspólna szalupa ratunkowa, czyli nowa Platforma przyszłości!

Pamiętajcie: ewentualny przyszły rząd pisowski z całą pewnością nie tylko zreaktywizuje, ale i wzmocni CBA -- i wtedy już nie będzie tak łatwo robić interesy.

Zróbcie coś, mobilizujcie wszystkie media, piszcie na wszystkich forach, bo TONIEMY, a razem z nami mogą zatonąć WASZE interesy! Wszystkie chwyty dozwolone.

Powtarzać w kółko, że według wszystkich sondaży PiS nie ma szans, ponieważ prawie połowa ankietowanych chce głosować na nas lub na Gowina / Palikota.

Dalej na forach wyśmiewać na wszelkie sposoby wszystkie wrogie media, w szczególności "Gazetę Polską", Radio Maryja, TV Trwam, "Nasz Dziennik", "W Sieci" oraz "Do Rzeczy". Wszystkie chwyty dozwolone.

Unikać tematu długu publicznego! To samo dotyczy podatków. Te tematy są na przyszły rok, ponieważ to jest nasz najsłabszy punkt. W żadnym wypadku nie posługiwać się określeniem "terapii szokowej"! Niestety Vincent trochę się wygadał w Brukseli, co nam tylko utrudnia zadanie.

Rozmawiając o gazie łupkowym, starannie unikać tematu ustawy o koncesjach. Niestety to było nasze niedopatrzenie. W miarę możliwości nie dopuszczać ekspertów PiSu do głosu w tej sprawie.

We wszystkich mediach publicznych i prywatnych bezwzględnie usuwać wszelkie informacje o tym, że w 2008 r. Donald Tusk nie zawetował zmiany w pakiecie klimatycznym polegającej na przyjęciu innego roku bazowego. To był rzeczywiście straszny błąd, ale teraz nie możemy się do niego przyznawać. Trzeba ludziom wmawiać, że to wina nie nasza, lecz Lecha Kaczyńskiego.

Także bezwzględnie usuwać wszelkie informacje o tym, że w 2012 r. razem z SLD oraz PSL głosowaliśmy przeciwko wnioskowi PiS o zarządzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego.

Wmawiać ludziom, że klapa autostradowa, klapa stadionowa, klapa służby zdrowia oraz drożyzna są skutkami celowych działań i zaniedbań opozycji, czyli PISu.

W tej chwili koniecznie trzeba zwalczać PIS. Wyśmiewać na wszelkie sposoby, korzystając z naszych ludzi w mediach publicznych oraz w zaprzyjaźnionych mediach prywatnych. Słyszałem dzisiejsze wiadomości o 9-tej rano w Trójce -- dobra robota!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dziadul w Polityce :

libero (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Pierwszy rozsadny tekst Dziadula :
http://dziadul.blog.polityka.pl/2014/02/20/zabojstwo-kanclerza-przewdzinga/


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jakże wstrząsający artykuł red.Dziadula

pokazujący prawdę (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Prawdę,dlaczego właśnie Śląsk jest dojną krową.jak manipuluje się pieniędzmi zarobionymi na tych ziemiach.
Polecam przeczytanie tego artykułu.Mną wstrząsnął.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

destabilizacjo spokoju spolecznego

Peter (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

na Slasku nastapila w momyncie przijazdu piyrszego Poloka

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

uważam, że

; (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 16

RASiowcy go zamordowali w celu destabilizacji spokoju społecznego na Śląsku.
Im cel uświęca wszystkie środki!.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do Petera. uwaam, że, i do ; ?gość

stąd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Czym jest RAŚ to wiym, i nigdy na nich nie zagłosuja. Ale panoczki, przestóńcie ciepac farmazony, bo to sie rzygać chce. Nie chca powiedzieć byście przestali .........

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

;

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

Napewno wnuczek jakiegos posranca lod korfancioka.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

no i to na pewno

potomek jakiegos (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

powstanca, tak gwoli scislosci . Chyba sie juz cwiczom - tak na wszelki wypadek - co ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

To był Wielki

Opa Hanek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

Człowiek!! Cześć Jego Pamięci!!Teraz trzeba Mu pomnik postawić!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

To był Wielki

Opa Hanek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

Człowiek!! Cześć Jego Pamięci!!Teraz trzeba Mu pomnik postawić!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kryminalna sprawa

Prawnik_2000 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 29

Ta cala sparwa jest dziwna. Aktywista ruchu rewizjonistycznego, jawnie zaangazowanego w odrywanie Slaska od Polski I sklocanie stosunkow miedzysasiedzkich ginie. Nalezalo by teraz sprawdzic jego...rozwiń całość

Ta cala sparwa jest dziwna. Aktywista ruchu rewizjonistycznego, jawnie zaangazowanego w odrywanie Slaska od Polski I sklocanie stosunkow miedzysasiedzkich ginie. Nalezalo by teraz sprawdzic jego powiazania z innymi szowinistami probniemieckimi oraz czy przypadkiem nie byl umoczony w machlojki gospodarczo-polityczne. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prawnik_2000

Ślonzok (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

tys je g***** jak font kudeł Prawnik hehehehe jak Polska mo wszystkich takich prawników jak ty to Bój sie Boga to widac jak ta Polska wyglado To yno gorol moze równac Autonomie od oderwania...rozwiń całość

tys je g***** jak font kudeł Prawnik hehehehe jak Polska mo wszystkich takich prawników jak ty to Bój sie Boga to widac jak ta Polska wyglado To yno gorol moze równac Autonomie od oderwania debilizm do potegi w Polsce tak jest wystarczy papierek na cos i już se to mo a wiedza e tam wiedza bele płacą zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jeszcze nie pochowano burmistrza

A już zabiegi do pilnego wyznaczenia następcy. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 29 / 2

Wojewoda Opolski zwołał na dzisiaj posiedzenie radnych miasta,by unieważnić mandat zamordowanego,oraz sugeruje wyznaczenie przez niego nowego burmistrza bez wyborów.
I to się nazywa demokracja....rozwiń całość

Wojewoda Opolski zwołał na dzisiaj posiedzenie radnych miasta,by unieważnić mandat zamordowanego,oraz sugeruje wyznaczenie przez niego nowego burmistrza bez wyborów.
I to się nazywa demokracja.
Ciekawe,czy taki pośpiech będzie towarzyszył prokuraturze w dążeniu do schwytania mordercy? zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Za dużo wiedział, za dużo gadał i nieszczęście gotowe.

polo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

Gdy w grę wchodzi duża kasa, mafia nie przebiera w środkach by dostać swoje.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

---

--- (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

chodzi ci o antyslaska "mafie warszawska" ?
To oczywiscie tylko pytanie kontrolne

1 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo