Sama słodycz. Nowy serial TVN od 3 marca 2014. W obsadzie:...

Sama słodycz. Nowy serial TVN od 3 marca 2014. W obsadzie: Piotr Adamczyk, Natalia Klimas [FOTOSY]

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Pachelska

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Sama słodycz. Nowy serial TVN od 3 marca 2014. W obsadzie: Piotr Adamczyk, Natalia Klimas [FOTOSY]
1/43
przejdź do galerii

Serial Sama słodycz, w TVN od 3 marca 2014. Olivia Kupczyński (Ola), Olaf Marchwicki (Stasiek) ©TVN

Piotr Adamczyk powraca na ekrany telewizorów w głównej roli w serialu TVN. Już nie jako fajtłapowaty Żabcia w "Przepisie na życie", ale jako malkontent romantyk Fryderyk, który musi stanąć na wysokości ojcowskiego zdania i zająć się 9-letnim synem Stasiem
W poniedziałek 3 marca o godz. 21.30 na antenie TVN zadebiutuje nowy serial "Sama słodycz", tasiemiec twórców "Przepisu na życie". Będzie wyświetlany raz w tygodniu.
Stacja reklamuje go jako serial pełen optymizmu, humoru i nadziei na to, że każdego nawet największego malkontenta spotka w końcu szczęście. Główny bohater, Fryderyk, to mężczyzna, który poukładał swój męski świat na fundamencie bolesnego miłosnego zawodu.
I nagle pojawia się ktoś, kto przewraca do góry nogami jego specyficzny porządek.

Fryderyk (Piotr Adamczyk) to przykład mężczyzny, który dla wielu kobiet mógłby uosabiać ideał. Facet z klasą, zasadami, wrażliwy, inteligentny i nieco tajemniczy jak zresztą na pisarza przystało. Tyle tylko, że jest mocno pokiereszowany przez życie. Ukochana kobieta Marta (Roma Gąsiorowska) – kilka lat temu zostawiła go z dnia na dzień i zabrała ze sobą ich syna – Stasia (Olaf Marchwicki). A Fryderyk jest z tych, którzy jak kochają to na całe życie! Wciąż rozdrapuje ranę, która po tylu latach mogłaby się już zabliźnić. On jednak sprawia wrażenie, jakby w ogóle tego nie chciał. Zmuszony codziennością próbuje odbudować swój samotny męski świat według określonego porządku.

Jednak wszystko zmienia się w jednej chwili, kiedy w drzwiach jego mieszkania staje dziewięcioletni Staś, którego nie widział od lat. Ku zdziwieniu Fryderyka, Marta oczekuje od niego, że oto nagle zdoła wcielić się w rolę ojca. Na Stasiu natomiast wymusza, żeby polubił tatę. I choć ani jeden, ani drugi nie jest przekonany do tego pomysłu, to nie mają wyjścia i muszą przynajmniej spróbować…

Po raz pierwszy w serialu pojawia się taki oryginalny duet pierwszoplanowych bohaterów – mężczyzna i chłopiec, którzy uczą się wzajemnie od siebie przeżywania emocji, uczuć i podejścia do życia. Staś wywraca ułożony świat Fryderyka do góry nogami, budząc go z pewnego letargu. Z kolei ten, krok po kroku, staje się jego przyjacielem, a wreszcie ojcem, którego tak bardzo chłopcu brakowało.

W pozostałych rolach zobaczymy, m.in.: Natalię Klimas, jako uwodzicielską piękność, która łaknie uwagi Fryderyka, Ilonę Ostrowską, która wcieli się w postać terapeutki próbującej uporać się z „życiowym wycofaniem” głównego bohatera, a także Dorotę Nowakowską w brawurowej kreacji jego matki, dla której syn to „sama słodycz”!

Nie zabraknie również nowych i nieznanych dotąd publiczności TVN twarzy, wśród nich m.in.: Adriana Kalska jako Marianna – szalona dziewczyna, samotna matka, którą los w pewnym momencie zetknie z Fryderykiem oraz Milena Suszyńska – serialowa siostra i zarazem najlepsza przyjaciółka głównego bohatera, zawodowo – modelka, a prywatnie – niezłe ziółko!
28-letnia Adrianna Kalska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2007 - 2012) w klasie mistrzowskiej prof. Beaty Fudalej.
28-letnia Milena Suszyńska to córka aktora Zbigniewa Suszyńskiego, znanego z takich seriali jak: "Biuro kryminalne", "Fala zbrodni", "M jak miłość", "Pierwsza miłość" i "Klan". Od 2011 roku pracuje w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (2009).

W pozostałych rolach: Dorota Nowakowska (Izabela), Krzysztof Stelmaszyk (Benedykt), Mateusz Damięcki (Osa), Karolina Staniec (Adela), pochodząca z Częstochowy Marta Ojrzyńska (Wendy), Marcin Hycnar (Wiktor), Ilona Ostrowska (Sylwia) i inni.*SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
*Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
*TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
*Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tvn

jasiek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Może tvn by wkońcu mienił podejście do pracowników bo jak pisza na http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,71 to kasa to nie wszystko.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

WAWA non Stop lepsza!!

Katarzynka! (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wawa non stop jest lepsza.Jest wiele osób któtrzy chcą ,żeby wawa non stop została.!!! Ten film chyba ma być w niedziele a wawa non stop od poniedziałku do piątku więc to w niczym nie przeszkadza...rozwiń całość

Wawa non stop jest lepsza.Jest wiele osób któtrzy chcą ,żeby wawa non stop została.!!! Ten film chyba ma być w niedziele a wawa non stop od poniedziałku do piątku więc to w niczym nie przeszkadza !Zostawacie wawe !!!zwiń

Zdjęcie autora komentarza

a czy w nowym odcinku Ojciec Mateusz

Deutsch-Oberschlesier

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

rozwikła zagadkę śmierci Dietera Przewdzinga?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Deutsch-Oberschlesier • 20.02.14, 22:08:28

Ojciec Mateusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

sie pogrąży ale to normalne

tego pragnie śieta hlota

stajonc na ringu bez przygotowania ...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo