Tyskie stawia! Znamy beneficjentów akcji Dla Księstwa, czyli...

  Tyskie stawia! Znamy beneficjentów akcji Dla Księstwa, czyli kto wygrał sponsoring projektu

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tyskie stawia! Znamy beneficjentów akcji Dla Księstwa, czyli kto wygrał sponsoring projektu
  1/3
  przejdź do galerii
  Zakończyła się akcja "Dla Księstwa" (pod hasłem "Tyskie stawia"), w której mieszkańcy Śląska wybierali spośród 15 projektów do zrealizowania od zaraz w naszym regionie. Wygrały: aranżacja miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz doposażenie miechowickiego parku w Bytomiu. Do końca czerwca oba projekty mają być zrealizowane.
  Śląsk jako miejsce, gdzie warzy się Tyskie i gdzie kultura picia piwa jest bardzo silna, został ogłoszony Księstwem Piwnym. I pod tym szyldem jest mocno promowany w całym kraju. Na stronie internetowej Księstwa Piwnego znajduje się wiele artykułów o ciekawostkach Śląska. A do tego jeszcze Kompania Piwowarska właśnie w ten region inwestuje. Do tej pory robiła to, co sama uważała za potrzebne (stawiała ławki w Parku Śląskim, remontowała fontanny...), w zeszłym roku postanowiła zapytać mieszkańców regionu o ich potrzeby. Pomysłów było wiele. Zgłaszano je jesienią. W grudniu wybrano z nich 15 i poddano pod głosowanie.

  Wygrały: aranżacja miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz doposażenie parku miechowickiego w Bytomiu.

  Na te dwa projekty pójdzie 200 tys. zł. Realizacja ma się zacząć w marcu i zakończyć w czerwcu.

  Wniosek o aranżację miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej w Gliwicach złożył tyszanin, absolwent politechniki, Daniel Krasnokucki. - Ponieważ studentów trudno wyciągnąć z akademika, a jeszcze bardziej odciągnąć od komputera, pomyślałem, że gdyby obok akademików urządzić fajne miejsce spotkań, to może ludzie zaczęliby się tam spotykać - powiedział. - Nie myślałem, że studenci tak mocno zaangażują się w głosowanie. To znaczy, że naprawdę im zależy na czymś takim.

  Obok akademików staną stoły i ławeczki, grill, stół do tenisa...

  Wniosek o doposażenie parku w Miechowicach zgłosił Łukasz Drywa, który podczas spaceru na własnej skórze odczuł, że brakuje tam ławek.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo