Nowe mieszkania w Katowicach: Prawie tysiąc w Dolinie,...

  Nowe mieszkania w Katowicach: Prawie tysiąc w Dolinie, drugie tyle na Tysiącleciu

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowe mieszkania w Katowicach: Prawie tysiąc w Dolinie, drugie tyle na Tysiącleciu
  1/8
  przejdź do galerii
  Nowe mieszkania w Katowicach: Muchowiec i Dolina 3 Stawów staną się nowym osiedlem Katowic. Powstaje tu 1000 mieszkań. Nowe domy rosną też na Dębie i na Tysiącleciu. Kolejny deweloper rusza tu ze swoją inwestycją
  Nowe mieszkania w Katowicach: Mały Staw zasiedlają nowi lokatorzy, w sąsiedztwie trwają prace wykończeniowe w Domu w Dolinie, zaś niedaleko powstaje ogromne osiedle Francuska Park. A wszystko tu tuż przy zielonym sercu Katowic - Dolinie Trzech Stawów. Budowlańcy uwijają się w okolicy jak w ukropie już od kilku lat.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Katowice przyciągają kolejnych inwestorów. Stolica Górnego Śląska wysoko w rankingu Financial Times

  Katowice: Kompleks Francuska Park - 655 mieszkań. Sprzedaż ruszyła [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]
  Katowice: Wystartowała budowa osiedla Nowe Tysiąclecie [WIZUALIZACJE]


  Pierwsza swoją inwestycję skończyła tu Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która postawiła "Mały Staw", czyli osiedle czterech czteropiętrowych budynków z podziemnymi garażami. W sumie to 128 mieszkań. Domy mają charakterystyczne, oszklone balkony - tarasy, które nadają im falujące kształty. Osiedle zaprojektowali architekci z Biura Projektów Jana Pallado i Aleksandra Skupina. Ceny - 6200 za m. kw.

  Tuż obok, przy stawie Łąka, dobiega końca pierwszy etap inwestycji "Dom w Dolinie" firmy Okam Capital. Dwa budynki są już gotowe, w obu trwają już prace wykończeniowe, zakończenie budowy planowane jest jeszcze w tym roku. W obu jest 101 mieszkań i osiem lokali usługowych oraz podziemny parking, a także lobby na parterze. Mieszania mają od 33 do 107 metrów kwadratowych. Są studia i mieszkania z 2 lub 3 sypialniami. Te największe, na najwyższych piętrach, to penthousy. Bardzo luksusowe, z pięknym widokiem i rozległymi tarasami.

  Docelowo kompleks ma tworzyć sześć budynków, do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie fitness club i dwupoziomowy garaż podziemny z 362 miejscami parkingowymi. W okolicy mają powstać także korty tenisowe.

  Najmniej zaawansowana jest inwestycja firmy Atal, czyli Francuska Park przy Muchowcu. Jest to natomiast największe deweloperskie przedsięwzięcie w okolicy. Inwestor stawia osiedle składające się dziewięciu budynków wzdłuż ulicy Lotnisko. Budynki pomieszczą aż 655 mieszkań o powierzchni od 30 do 124 metrów kwadratowych, a w ich podziemiach będzie 836 miejsc parkingowych. Na razie, w pierwszym etapie inwestycji, stawiane są trzy budynki 5-, 7- i 8-kondygnacyjne, we wszystkich nadal trwają prace konstrukcyjne.

  - Zakończenie pierwszego etapu planowane jest w drugim kwartale przyszłego roku, natomiast całości w 2018 roku - dowiedzieliśmy się w biurze sprzedaży Atal. Sprzedaż mieszkań ruszyła tu we wrześniu ubiegłego roku, cena za metr wynosi 5,6 tys. zł.

  Najmłodsza jest jednak inwestycja w zachodniej części Katowic, czyli na osiedlu Tysiąclecia. J.W. Construction Holding. na początku lutego zainaugurowało budowę "Nowego Tysiąclecia", które docelowo ma się składać z pięciu budynków o łącznej liczbie 573 lokali zlokalizowanych pomiędzy ulicą Chorzowską a Drogową Trasą Średnicową w Katowicach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo