Zobacz Śląsk w Silesia City Center - Wystawa "Obiektywnie...

  Zobacz Śląsk w Silesia City Center - Wystawa "Obiektywnie śląskie" [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zobacz Śląsk w Silesia City Center - Wystawa "Obiektywnie śląskie" [ZDJĘCIA]
  1/3
  przejdź do galerii
  Wystawa „Obiektywnie śląskie” stanęła na Placu Tropikalnym w Silesia City Center. Jest ona podsumowaniem konkursu o tej samej nazwie. Znalazło się na niej kilkadziesiąt fotoreportaży prezentujących śląską kulturę, tradycję, śląskie symbole i różnorodność regionu. Hasłem przewodnim IV edycji konkursy było „Śląsk, którego już nie ma – Śląsk, który będzie”.
  Ponad 200 prac napłynęło w tym roku na konkurs „Obiektywnie śląskie”. Wśród nich aż 185 fotoreportaży (1170 zdjęć) i 25 filmów. Najciekawsze fotografie, wybrane przez jurorów, można teraz oglądać w Silesia City Center. Specjalna wystawa na Placu Tropikalnym potrwa do 3 marca.

  Wśród prezentowanych zdjęć znalazły się m.in. fotoreportaż „Łap za guzik”, autorstwa Marcina Urbanowicza, którego bohaterami są śląscy kominiarze, „Skrzypek” autorstwa Piotra Pohla, którego przedstawia codzienność ulicznego grajka spod Kinoteatru „Rialto: w Katowicach oraz fotoreportaż „Nikisz” autorstwa Magdaleny Pierwochy, którego bohaterem jest robotnicze osiedle i jego mieszkańcy.


  - Ta wystawa to jest Śląsk w pigułce. Możemy znaleźć na niej doskonale znane krajobrazy – familoki, podwórka, robotnicze dzielnice, opuszczone fabryki, ale także ludzi tworzących tę niezwykłą mozaikę – pielgrzymów, wychowanków Domu Pomocy w Częstochowie odgrywających Pasję, czy kominiarzy – mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

  Konkurs „Obiektywnie śląskie”, którego podsumowaniem jest wystawa w Silesii został zorganizowany już po raz czwarty. Jury w składzie: Lech Majewski , Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Marcin Meller nagrodziło w tym roku aż 12 prac – fotoreportaży i filmów. Przyznano także dwie nagrody publiczności. Grand Prix w kategorii fotografii trafiło do Marcina Urbanowicza za fotoreportaż „Łap za Guzik”, w kategorii film Grand Prix otrzymali Marcin Banot i Szymon Smarzoch za film „Corny Luft- Wstompienie” .  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama