Dzień Otwarty Nordic Walking na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]....

  Dzień Otwarty Nordic Walking na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]. To naprawdę jest sport dla każdego

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzień Otwarty Nordic Walking na Stadionie Śląskim
  1/55
  przejdź do galerii

  Dzień Otwarty Nordic Walking na Stadionie Śląskim ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Dniu Otwartym Nordic Walking na Stadionie Śląskim. Imprezę zorganizował Klub Nordic Walking działający przy chorzowskim gigancie, a uczestniczyli w niej zarówno wytrawni chodziarze, jak i ludzie, którzy po raz pierwszy mieli kije w rękach. Podczas tych warsztatów każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie.
  Ci pierwsi mogli doskonalić technikę marszu i zasięgnąć porad sprzętowych u instruktorów Nordic Walking, natomiast ci drudzy najpierw poznali teoretyczne zasady tej zdobywającej sobie coraz większą popularność formy ruchu, a następnie spróbowali w niej swych sił. Po rozgrzewce wszyscy wyruszyli do Parku Śląskiego podzieleni na kilkuosobowe grupy w zależności od posiadanych umiejętności.

  Ponad godzinny marsz zakończył się ćwiczeniami rozciągającymi. Pogoda dopisała, więc wszyscy uczestnicy warsztatów mieli doskonałe humory odbierając dyplomy ich ukończenia.

  - Nordic Walking to najbardziej naturalna aktywność ruchowa. To sport dla wszystkich bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Jeśli prawidłowo chodzimy z kijkami, to zaangażowanych jest w to 90 procent naszych mięśni – powiedziała Jolanta Fujawa, szefowa Klubu Nordic Walking przy Stadionie Śląskim.

  Klub Nordic Walking Stadion Śląski zaprasza wszystkich na bezpłatne zajęcia w poniedziałki w godz. 17.30-19.00, środy w godz. 16.45-18.15 i czwartki w godz. 10.30-12.00.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama