Akcja PSIjaznA Polska: Oberschlesien w sesji zdjęciowej z...

  Akcja PSIjaznA Polska: Oberschlesien w sesji zdjęciowej z psami [ZDJĘCIA]

  MSH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akcja PSIjaznA Polska: Oberschlesien w sesji zdjęciowej z psami [ZDJĘCIA]
  1/40
  przejdź do galerii

  ©MSH

  Oberschlesien wziął udział w sesji zdjęciowej do akcji Nowoczesna Polska-PSIjaznA Polska. Muzycy pozowali z czworonogami w Parku Ludowym, bytomskim schronisku i Elektrociepłowni Szombierki.
  Fundacja Skrzydlaty Pies z Bukowna rozpoczęła w niedzielę w Bytomiu akcję pod hasłem „Nowoczesna Polska- PSIjaznA Polska”, która będzie trwać przez cały rok. Dzisiaj w projekcie wziął udział zespół Oberschlesien z Piekar Śląskich, który pozował do zdjęć z czterema psiakami: jednym z Fundacji Skrzydlaty Pies, trzema z bytomskiego schroniska dla zwierząt. Odwiedzili ruiny zamku z Parku Ludowym w Bytomiu, bytomskie schronisko oraz Elektrociepłownię Szombierki.

  Celem akcji jest propagowanie zarówno adopcji bezdomnych zwierząt jak i to, jak być mądrym i odpowiedzialnym opiekunem zwierzęcia we współczesnej Polsce. Inicjatorom akcji zależy na promowaniu aktywnej postawy lokalnej społeczności w kontekście pomocy zwierzętom, wykorzystując do tego lokalną kulturę, historię i lokalne ciekawostki.


  - Wszędzie mówi się o tym, że w schroniskach są biedne psy, że jest wielka bezdomność i że zwierzęta żyją w tragicznych warunkach- to oczywiście jest prawdą. Ale chcemy powiedzieć, o tym, co jest dobre. Że są w Polsce dobre schroniskach, że jest siatka wolontariuszy – wyjaśnia Katarzyna Sułkowska, wiceprezes Fundacji Skrzydlaty Pies.

  – Chcemy pokazać drugie oblicze naszego kraju. Może jak ktoś zobaczy ssawnych ludzi z psami ze schroniska, to zainteresuje się i wejdzie na stronę jakiegoś czworonoga – dodaje Sułkowska. Fundacja chce też stworzyć bazę miejsc, do których można przyjść ze swoim pupilem i nie będą one nikomu przeszkadzać. Chodzi m.in. o hotele, restauracje, pensjonaty, czy też miejsca do zwiedzania.

  Zwieńczeniem akcji ma być wydanie albumu ze zdjęciami z całej akcji, do której inicjatorzy chcą zaprosić również inne znane osoby z całej Polski. – Chcemy odwiedzić jak najwięcej miejsc w naszym kraju, najlepiej gdyby takie sesje zrobić w każdym województwie. To niekoniecznie musi być zespół, może być artysta, czy nawet pisarz – wyjaśnia Katarzyna Grzegorczyk, prezes Fundacji Skrzydlaty Pies.

  Jak dodaje, ma już pomysły na dalsze sesje, ale nie może zdradzić z kim. Wiadomo jednak, że w Krakowie i na Podhalu. Album ma być gotowy za rok, jednak może być nawet wcześniej. Wszystko zależy od finansów. Fundacja stara się znaleźć sponsorów, którzy pomogliby jej w akcji. Oprócz zdjęć w albumie, mają się w nim znaleźć także informacje na temat zwierząt, adopcji, czy też ich zachować. Ma to być taki mini przewodnik.

  Jak mówi Michał Stawiński, wokalista Oberschlesien, w ogóle namawiać ich do tej akcji nie trzeba było. Od razu podchwycili pomysł. – To pierwsza taka akcja ze zwierzętami i bardzo mi się podoba. Czworonogi troszkę nam się wyrywają, bo nie są nasze, ale radzimy sobie – mówi. Wokalista sam jest właścicielem trzech zwierząt: dwóch psów i jednego kota. Był czas, kiedy miał nawet cztery czy pięć psiaków. Nie ukrywa, że jest wielkim miłośnikiem zwierząt.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mogliby jeszcze wspomnieć o psich kupach na chodnikach naszych miast.

   777 KARY POLSZA PŁACI ZA BRAK SPALARNI UTYLIZACJA NA P0 ZIOMIE PERU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Mogliby jeszcze wspomnieć o psich kupach na chodnikach naszych miast.JAK W BRD KILKASET EJRO KARY MANDATY KARY I CZYN SPOŁECZNY MONITORING I PATROLE ALe GOROLANDIa ZA BIYDNO A LUDZIe MENT ALL NIE...rozwiń całość

   Mogliby jeszcze wspomnieć o psich kupach na chodnikach naszych miast.JAK W BRD KILKASET EJRO KARY MANDATY KARY I CZYN SPOŁECZNY MONITORING I PATROLE ALe GOROLANDIa ZA BIYDNO A LUDZIe MENT ALL NIE ZA WSZE INNI Bo PORZONDKU NAJWYRZy W CZASYM W OBURCE PILNUJOM Bo ZA WIEPSZKI KASa BUDUT a JAK MAJOM PILNOWAĆ PORZONKU CI CI JAKO NARat PORZONDEK Z WIONRZOM Z PRUSAMI ZSSR HITLERYM ZABORCAMI I SWOJO MOŚĆI GOROLO SZLAHETOM CO JOM KULTURY PRUSY NAUCZAŁY A SZACUNKU NAHAJKOM CAR RUSI ALE SZACUNKU DO SIEBIE NIY RODAKUF =JAKMO PILNOWAĆ PORZONDKU TYN CO MO PORZONDEK W RZICI U TEGO CO MO PORZONDEK W ODBYTNICY.ZRESZTOM ODHODY TAK ŁADNIE WYGLONDAJOM NA TRAWNIKU I JESZCZE PIENNNKNIEJ CAPIOM PSZI KO CYKU.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popieram

   super (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   spawa!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parku Ludowym w Bytomiu

   MECHTALOK O/S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   W jakiem parku ludowym w Bytomiu?????Z tego co wiem to jest w parku w Miechowicach przy ruinach zamku Thiele-Wincklerow.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na ludowym w Sosnowcu by im było bliżej...

   miłośnik czystości (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Mogliby jeszcze wspomnieć o psich kupach na chodnikach naszych miast.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o kupach

   miłośnik madrych i odpowiedzialnych opiekunów psów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   No, ale psie kupy, to chyba "problem" każdego opiekuna zwierzaka, prawda? Mam psa - sprzątam po nim. Ale dla większości opiekunów psów to nie takie oczywiste, niestety... Fundacje o kupach też...rozwiń całość

   No, ale psie kupy, to chyba "problem" każdego opiekuna zwierzaka, prawda? Mam psa - sprzątam po nim. Ale dla większości opiekunów psów to nie takie oczywiste, niestety... Fundacje o kupach też mówią, ale przecież sprzatać po ludziach nie będą... wystarczy, że "sprzątają" po ludziach, którzy rozmnażają bez sensu psy a potem oddają do schroniska..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Te, miłośnik

   czystości (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   zasuwaj na forum dla SANEPIDU, ok?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama