Spotkania Górskie Lawiny w Rudzie Śląskiej już w sobotę i...

  Spotkania Górskie Lawiny w Rudzie Śląskiej już w sobotę i niedzielę

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plakat Spotkań Górskich Lawiny
  1/2
  przejdź do galerii

  Plakat Spotkań Górskich Lawiny ©ARC DZ

  Chcesz dowiedzieć się jak wygląda zima w Himalajach? A może wolałbyś nauczyć się góralskiego tańca? Jeśli tak, to na weekend przyjeżdżaj do Rudy Śląskiej! Już po raz piąty w Miejskim Centrum Kultury (Nowy Bytom, ul. Niedurnego 69) odbędą się Spotkania Górskie Lawiny.
  - Ta impreza to swoiste podsumowanie sezonu dla wszelkiego rodzaju miłośników gór, zarówno tych, którzy zdobywają je wyczynowo, jak też przeciętnych piechurów, którzy spacerowo jeżdżą w Beskidy. To dla nich okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, ale też planowania kolejnych wypraw - mówi Tomasz Bartniczak, prezes Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI, które organizuje festiwal.

  Oficjalne rozpoczęcie sobotniej części Lawin nastąpi o godz. 15. Goście zobaczą fotograficzne relacje z wypraw na Elbrus (Kaukaz), Aconcaguę (Andy), a także w Alpy, pasma Czarnogóry, Rumunii i Bułgarii. O godzinie 16 na scenie pojawi się Artur Hajzer - wielokrotny partner od liny Jerzego Kukuczki, zdobywca pięciu ośmiotysięczników i jeden z liderów rozpoczynającego się właśnie programu Polski Himalaizm Zimowy.


  Komu mało będzie opowieści rodem z najwyższych gór świata, ten koniecznie powinien obejrzeć dwa filmy: zrealizowany przez Wojciecha Kukuczkę, syna słynnego wspinacza obraz Lhotse - rozgrywka pokerowa) (godz. 18.25) oraz dokument Aliny Markiewicz i Dariusza Załuskiego pt. Bieg Kukuczki (godz. 19.15).

  W kuluarach podziwiać będzie można nadesłane na towarzyszący festiwalowi konkurs fotografie, a także popróbować góralskiego jadła. Na zakończenie zaś sobotniej części imprezy (ok. godz. 20.15) wystąpi kapela o wdzięcznej nazwie Bacowo Zornicka i przyjaciele (z Wojciechem Golcem w składzie). Muzykanci najpierw zagrają na scenie MCK, a następnie przeniosą się do pobliskiego Druid Pubu.

  Niedzielna część Lawin startuje o godz. 16. W ciągu czterech kolejnych godzin przypomnieć będzie można sobie najlepsze filmy prezentowane podczas poprzednich edycji tego festiwalu.

  Na wszystkie punkty imprezy wstęp wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama