Afera w NFZ: Prezes NFZ na celowniku

  Afera w NFZ: Prezes NFZ na celowniku

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Afera w NFZ: Prezes NFZ na celowniku
  1/2
  przejdź do galerii
  Prezes NFZ Marcin Pakulski poprosił swojego podwładnego o wykreślenie swojego nazwiska z pewnego dokumnetu
  Szokujące doniesienia tygodnika "Wprost". Jak czytamy w gazecie w maju 2013 roku, wtedy wiceprezes a dziś prezes NFZ Marcin Pakulski poprosił swojego przełożonego, wtedy dyrektora śląskiego oddziału NFZ, by wyrzucił jego nazwiska z protokołu, jaki miał trafić na ręce ówczesnej szefowej Funduszu Agnieszki Pachciarz.

  Nazwisko Pakulskiego pojawiło się w raporcie CBA, które kontrolowało kontraktowanie w śląskim NFZ.
  Swój protokół do centrali miał przesłać Nowak. Miało się w nim znaleźć nazwisko Pakulskiego. Ten jednak interweniował u Nowaka. - To nie była prośba, ale można było uznać słowa prezesa za polecenie przełożonego. Zresztą na tym etapie wskazywanie takiej personalnej odpowiedzialności nie było moim zdaniem konieczne i "gumując" to nazwisko nie postąpiłem niezgodnie z prawem. Przecież CBA i tak miało swój protokół. Kolejne dokumenty zawierały nazwiska - mówi nam Nowak.

  Chodziło o wewnętrzne pismo w ramach NFZ, ale Pakulski mógł się obawiać, że Pachciarz wyciągnie wobec niego konsekwencje służbowe.

  Ostatecznie to ona została odwołana po konflikcie z ministrem Bartoszem Arłukowiczem. Dziś minister zapowiada pilną kontrolę dokumentów i zajęcie się sprawą. A śląscy posłowie PiS Bolesław Piecha i Jerzy Polaczek, chcą by sprawę prześwietliła prokuratura.

  - Jak wynika z doniesień tygodnika Wprost, pełniący obecnie obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Pan Marcin Pakulski - obecnie p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia został wskazany przez CBA jako osoba współodpowiedzialna za patologie związane z kontraktami w śląskim oddziale NFZ. CBA wskazało, że Pan Marcin Pakulski, wykazał się brakiem nadzoru nad kontrolami - czytamy w piśmie posłów PiS, którzy dodają, że według najnowszych informacji Wprost, wynika, że Marcin Pakulski zabiegał u do niedawna szefa Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach, Pana Grzegorza Nowaka, o zmianę protokołu z kontroli CBA z maja 2013 roku, mającą na celu wykreślenie jego nazwiska z tego dokumentu. Jak stwierdził Pan Grzegorz Nowak, nazwisko obecnego p.o. prezesa NFZ zostało usunięte z protokołu CBA, który został później przedstawiony ówczesnej Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Pani Agnieszce Pachciarz. Biorąc powyższe pod uwagę, uważamy niniejsze zawiadomienie za konieczne i w pełni uzasadnione - piszą posłowie PiS.

  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyjaśnienia

   normalni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   to już wiemy dlaczego Pachciarz została odwołana?przecież to nie o Ewuś chodziło,nie chciała ulec naciskom to Ją odwołali ,jakie to POdłe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mafia

   Pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nowak chyba zapomniał że z mafią niewygra. Szkoda chopa. Swoja drogąto jakiś nonsens w treści, jak sam tytuł mówi prot. był CBA wiec jak Nowak mógł go zmienić?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jagoda

   ŚMIESZEK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A w Afryce bija murzynów :) :):) Dopisz to jeszcze w 5 innych tematach wyjdzie na to samo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prezes nfz

   jagoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   należy wyjaśnić sprawę kontraktów tylko ciekawe że Pan Nowak usunął nazwisko prezesa tak chętnie to łamanie prawa świadomie a może warto się przyjrzeć jak pomagał obejść prawo kolesiowi Wołoszowi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękne jest to życie

   La Dolce Vita (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Marcin Pakulski

   lekarz-pulmonolog, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.

   Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Częstochowskiej w zakresie zarządzania i marketingu, specjalizacja -...rozwiń całość

   Marcin Pakulski

   lekarz-pulmonolog, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.

   Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Częstochowskiej w zakresie zarządzania i marketingu, specjalizacja - zarządzanie w ochronie zdrowia.

   Ciekawe,czy się wybroni.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama