We wtorek kolejne spotkanie śląskich blogerów - Blosilesia

  We wtorek kolejne spotkanie śląskich blogerów - Blosilesia

  red

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice stają się coraz bardziej interaktywne, a blogerzy śląscy aktywni! BloSilesia – spotkania śląskich blogerów zapraszają 25 lutego 2014 roku o godz 18:00 do Klawiatura Klub Kulturalny na kolejne spotkanie! Kolejne święto śląskiej blogosfery już we wtorek 24 lutego.
  - Wierzymy, że wspólne spotkania to doskonała okazja do poznania się, nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz być może do kreowania wspólnych pomysłów/inicjatyw. Na uczestników spotkania 24 lutego czekają 4 prelekcje, mini debaty oraz szansa na poznanie wielu ciekawych blogerów i ludzi z branży social media - przekonuje Dagmara Gdala, jedna z inicjatorek akcji Blosilesia.

  Blosilesia to inicjatywa, której głównym celem jest integracja śląskiego blogosfery. Idea spotkań to bliższe poznanie osób ze Śląska skupionych wokół blogów/vlogów. O czym będzie tym razem?

  Swoje prezentacje i prelekcje pokażą:

  1. Krzysiek Humeniuk - autor bloga Więcej Luzu. Bloger, student i perkusista. Pisze teksty i koduje ładne strony. Wyróżniony w rankingu najładniejszych polskich blogów Pawła Opydo, więc wie co mówi. Zawsze na luzie. Temat prezentacji: "Rozbierz mnie! Tylko powoli..." - tworzenie świadomego designu bloga. Stworzenie ładnego bloga to nie lada wyzwanie. Liczy się każdy element. Nawet piąty. Na najbliższym spotkaniu bloSilesia opowiem o tym, jak nadać charakteru Twojemu blogowi i podpowiem na co zwracać szczególną uwagę podczas projektowania szablonu. Przygotuj się na konkrety i cztery słowa na sekundę

  2. Tomasz Adamski - autor Odium Humani Generis (odium.es) i Bez Imprimatur. Mało rzetelny student, bardzo rzetelny bloger. Zwolennik tezy, że internet jest dla każdego, Youtube tym bardziej. Temat prezentacji: "Wyburzeniówka i SPA, czyli jak przygotować facjatę i ciasny pokój do występowania przed kamerą i nie stracić przy tym pogody ducha”.

  3. Barbara Chronowska - autorka bloga SlonecznyBalkon.pl. Marketer z wykształcenia, ogrodnik z pasji. Uprawia zioła na balkonie i tworzy marketingowe strategie. Niekoniecznie w tej kolejności. Temat prezentacji: "No i po co to wszystko? Czy można blogować świadomie? Co to znaczy i dlaczego warto? Zatrzymaj się na chwilę i odpowiedz sobie na jedno bardzo ważnepytanie: Po co to wszystko?”

  4. Marcin Nowak - Menadżer serwisów internetowych w Dzienniku Zachodnim, odpowiada za markę naszemiasto.pl. Wcześniej szef śląskiego portalu mmsilesia. Jest też trenerem dziennikarstwa online. Prywatnie dużo rysuje, czyta, fotografuje i.... podróżuje. Bloguje od 8 lat, prowadził dwa blogi o Śląsku. Obecnie wraz z żoną Anią prowadzą popularnego bloga o podróżowaniu - Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle. Jednego z najpopularniejszych tego typu blogów w Polsce, nagrodzonego niedawno tytułem "Nadziei blogosfery 2014" oraz finalisty tegorocznej edycji konkursu "Blog Roku" Temat prezentacji: "Jak się buduje zasięg bloga podróżniczego. Porady i sugestie + podsumowanie blogosfery podróżniczej 2013 w Polsce”. Prezentacja dotyczyć będzie tego jak skutecznie i z sercem budowac zasięg bloga o tematyce podróżniczej czy turystycznej. Jakie stosować metody i o czym pamiętać, gdy się chce systematyczne bloga rozwijać i zwiększać publikę. Oprócz tego Marcin opowie o polskiej blogosferze podróżniczej o tym co się w niej działo w 2013 i jakie wyzwania stoją przed nią w roku 2014.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama