Monitoring w Częstochowie. Częstochowa ma 66...

  Monitoring w Częstochowie. Częstochowa ma 66 najnowocześniejszch kamer w regionie [ZDJĘCIA]

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Monitoring w Częstochowie
  1/25
  przejdź do galerii

  Monitoring w Częstochowie ©Bartłomiej Romanek

  W Częstochowie uruchomiono już najnowocześniejszy w województwie monitoring. Nad bezpieczeństwem czuwa 66 kamer najwyższej jakości.
  Mieszkańcy Częstochowy, a także pielgrzymi mogą się czuć znacznie bezpieczniej. Miasto uruchomiło właśnie supernowoczesny monitoring. Za ponad 2 miliony złotych wyremontowano centrum monitoringu w siedzibie Straży Miejskiej, zamontowano 48 kamer najwyższej klasy w Śródmieściu, Starym Mieście, Rakowie, Ostatnim Groszu i pod Jasną Górą oraz wyszkolono prawie 50 operatorów.

  W ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych powstało również sześć nowych stanowisk podglądowych w częstochowskich komisariatach.


  Wielkie możliwości


  Przedstawiciele firmy 3S, twórcy monitoringu pod Jasną Górą i kilku największych miastach na Śląsku, twierdzą, że system stworzony w Częstochowie jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Kamery rejestrują obraz, który przechowywany jest w bazie danych przez 45 dni.

  Mają one aż 36-krotny zoom, co oznacza, że rejestrację samochodu można przeczytać z odległości aż 150 metrów. Monitoring ma również inteligentny system analizy obrazu. Operatorzy są automatycznie powiadamiani o braku zasilania każdej kamery. Światłowodowa sieć została tak stworzona, aby wyłączenie jednego z urządzeń, nie powodowało awarii innych.

  Będzie jeszcze pięć kamer


  Monitoring jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze możemy szybciej reagować. Poza tym możemy również obserwować, czy nasi funkcjonariusze właściwie podejmują interwencje - mówi inps. Artur Bednarek, Komendant Miejski Policji w Częstochowie.
  Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk już zapowiedział, że w tym roku zamontowanych zostanie jeszcze 5 nowych kamer na Tysiącleciu, w okolicach ul. Dekabrystów i al. Armii Krajowej. Tylko w styczniu 2014 roku, strażnicy dzięki kamerom podjęli 194 interwencje.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   monitoring online

   Darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wszystko fajnie ale kosztowało to majątek i dalej będzie kosztować bo ktoś to musi obsługiwać. Niech mieszkańcy sami zaczną monitorować interesujące ich miejsca np. poprzez www.siepatrzy.pl - nowa...rozwiń całość

   wszystko fajnie ale kosztowało to majątek i dalej będzie kosztować bo ktoś to musi obsługiwać. Niech mieszkańcy sami zaczną monitorować interesujące ich miejsca np. poprzez www.siepatrzy.pl - nowa strona do monitoringu online bez opłat.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama