List gończy za złomiarzem. Złodziej kabli telefonicznych z...

  List gończy za złomiarzem. Złodziej kabli telefonicznych z Siemianowic Śl. zatrzymany w Szwecji

  PARA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  List gończy za złomiarzem. Złodziej kabli telefonicznych z Siemianowic Śl. zatrzymany w Szwecji
  Nawet w gościnnej Szwecji nie mógł czuć się bezpiecznie złomiarz z Siemianowic Ślaskich. W jego ujęciu pomógł międzynarodowy list gończy. Amator miedzianego drutu oczekuje już w Polsce na oskarżenie.
  List gończy za złomiarzem. Złodziej kabli telefonicznych z Siemianowic Śl. zatrzymany w Szwecji
  Międzynarodowy list gończy za ukrywającym się w Królestwie Szwecji sprawcą wielokrotnych kradzieży przewodów telefonicznych dokonywanych na terenie aglomeracji śląskiej, został wystawiony na wniosek Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śl. Międzynarodowe poszukiwania zakończyły się zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem podejrzanego.

  Podejrzany był członkiem czteroosobowego gangu złodziejskiego, który szczególnie aktywnie działał na Śląsku w 2010 r. Trzech mężczyzn złapano i osądzono już wcześniej. Teraz postępowanie przed sądem będzie toczyło się wobec ostatniego podejrzanego.

  Straty spowodowane przestępczą działalnością gangu poniesione przez Orange Polska tylko w 2010 r. przekraczaja kwotę 160 tys. zł. Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu Orange Polska.

  Katowice były na czele niechlubnych rankingów miast o najwyższym wskażniku kradzieży kabli. Teraz są na piątym miejscu. W styczniu 2013 r. na całym Śląsku zanotowano 198 kradzieży i dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej a w styczniu tego roku tylko 133. Tylko w styczniu ujęto na gorącym uczynku lub w wyniku tzw. działań operacyjnych 13 złodziei kabli.

  "Niezłomni" przeciwko złomiarzom


  W 2011 r. z inicjatywa trzech urzędów regulacyjnych; Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki i Urzędu Transportu Kolejowego zostało powołane Memorandum w sprawie przeciwdziałania kradzieżom i dewastacji infrastruktury, które połączyło przedsiębiorców z sektorów telekomunikacyjnego, energetycznego i kolejowego.

  29 października 2013 r. projekt łączący reprezentantów trzech sektorów technologicznych został włączony do katalogu działań realizowanych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych pod nazwą „Razem bezpieczniej”.

  10 grudnia 2913 r. NETIA, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Orange Polska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (zrzeszające przedstawicieli branży energetycznej) powołali Fundację “Niezłomni”, której celem jest podejmowanie i prowadzenie działań zmierzających do ograniczenia i przeciwdziałania kradzieży i dewastacji infrastruktury. Deklarację przystąpienia do Fundacji złożyli także przedstawiciele spółek z sektora kolejowego – Sygnatariusze Memorandum przeciw kradzieżom i dewastacji infrastruktury.

  Kradzieże i dewastacje linii telefonicznych, infrastruktury kolejowej oraz linii energetycznych, powodują bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Efektem tych działań są, przerwy w dostawie energii elektrycznej, utrudnienia w transporcie kolejowym, przerwy w łączności telefonicznej.  *SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama