18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

List gończy za złomiarzem. Złodziej kabli telefonicznych z Siemianowic Śl. zatrzymany w Szwecji

PARA
Nawet w gościnnej Szwecji nie mógł czuć się bezpiecznie złomiarz z Siemianowic Ślaskich. W jego ujęciu pomógł międzynarodowy list gończy. Amator miedzianego drutu oczekuje już w Polsce na oskarżenie.

Międzynarodowy list gończy za ukrywającym się w Królestwie Szwecji sprawcą wielokrotnych kradzieży przewodów telefonicznych dokonywanych na terenie aglomeracji śląskiej, został wystawiony na wniosek Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śl. Międzynarodowe poszukiwania zakończyły się zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem podejrzanego.

Podejrzany był członkiem czteroosobowego gangu złodziejskiego, który szczególnie aktywnie działał na Śląsku w 2010 r. Trzech mężczyzn złapano i osądzono już wcześniej. Teraz postępowanie przed sądem będzie toczyło się wobec ostatniego podejrzanego.

Straty spowodowane przestępczą działalnością gangu poniesione przez Orange Polska tylko w 2010 r. przekraczaja kwotę 160 tys. zł. Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu Orange Polska.

Katowice były na czele niechlubnych rankingów miast o najwyższym wskażniku kradzieży kabli. Teraz są na piątym miejscu. W styczniu 2013 r. na całym Śląsku zanotowano 198 kradzieży i dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej a w styczniu tego roku tylko 133. Tylko w styczniu ujęto na gorącym uczynku lub w wyniku tzw. działań operacyjnych 13 złodziei kabli.

"Niezłomni" przeciwko złomiarzom

W 2011 r. z inicjatywa trzech urzędów regulacyjnych; Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki i Urzędu Transportu Kolejowego zostało powołane Memorandum w sprawie przeciwdziałania kradzieżom i dewastacji infrastruktury, które połączyło przedsiębiorców z sektorów telekomunikacyjnego, energetycznego i kolejowego.

29 października 2013 r. projekt łączący reprezentantów trzech sektorów technologicznych został włączony do katalogu działań realizowanych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych pod nazwą „Razem bezpieczniej”.

10 grudnia 2913 r. NETIA, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Orange Polska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (zrzeszające przedstawicieli branży energetycznej) powołali Fundację “Niezłomni”, której celem jest podejmowanie i prowadzenie działań zmierzających do ograniczenia i przeciwdziałania kradzieży i dewastacji infrastruktury. Deklarację przystąpienia do Fundacji złożyli także przedstawiciele spółek z sektora kolejowego – Sygnatariusze Memorandum przeciw kradzieżom i dewastacji infrastruktury.

Kradzieże i dewastacje linii telefonicznych, infrastruktury kolejowej oraz linii energetycznych, powodują bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Efektem tych działań są, przerwy w dostawie energii elektrycznej, utrudnienia w transporcie kolejowym, przerwy w łączności telefonicznej.

*SOCZI 2014 - IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
*Najlepsze studniówki 2014 w woj. śląskim ZDJĘCIA + GŁOSOWANIE
*TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
*Tak kochają tylko Ślązacy ŚLĄSKI SŁOWNIK MIŁOSNY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera