Rybnik: Mieszkanie chronione dla kobiet

  Rybnik: Mieszkanie chronione dla kobiet

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Mieszkanie chronione dla kobiet

  ©Fot. Aleksander Król

  Mamy piękną łazienkę, kuchnię i przestronny pokój. Będzie nam się tu dobrze mieszkało - mówi Sonia Głos, która razem z Agatą Tomkiewicz wprowadzają się właśnie do wyremontowanego mieszkania chronionego przy ulicy Mikołowskiej.
  Rybnik: Mieszkanie chronione dla kobiet

  ©Fot. Aleksander Król

  Wkrótce zamieszkają tu cztery kobiety, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. - Wcześniej przebywałyśmy w ośrodku interwencji kryzysowej przy ulicy Chrobrego. Tam też warunki są dobre, ale znajduje się tam więcej osób. Tu będzie nam jak w domu. Będziemy mogły skupić się na kursach i szukaniu pracy, by zacząć wszystko od nowa, a potem pójść na swoje - mówi Sonia Głos.

  Mieszkanie w starym budynku wielorodzinnym przy ul. Mikołowskiej przeszło gruntowny remont, który kosztował ponad 50 tysięcy złotych. Kupiono też meble i sprzęt AGD oraz RTV.

  - Powstało w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu "Skorzystaj z szansy", realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Kobietom stworzono tu warunki umożliwiające im powrót na rynek pracy - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka rybnickiego magistratu.
  To kolejne mieszkanie chronione w Rybniku. Wcześniej uruchomiono już dwa inne, mieszczące się przy ulicach Długosza oraz Przemysłowej, które dają możliwość czasowego zamieszkania bezdomnym mężczyznom.

  - Mieszkanie przy ul. Mikołowskiej przeznaczone jest dla bezdomnych oraz pań, które z racji wieku opuszczają placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze - wyjaśnia Jerzy Kajzerek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama