Impreza z bohaterami animacji Pan Peabody i Sherman 1 marca...

  Impreza z bohaterami animacji Pan Peabody i Sherman 1 marca w Katowicach [KADRY Z FILMU]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kadr z filmu Pan Peabody i Sherman
  1/11
  przejdź do galerii

  Kadr z filmu Pan Peabody i Sherman ©IMPERIAL CINEPIX

  Eksperymenty naukowe, konkursy i zabawy dla małych odkrywców odbędą się w sobotę 1 marca w Galerii Katowickiej. Impreza jest związana z wejściem na ekrany polskich kin nowego filmu animowanego Pan Peabody i Sherman
  Czy wiecie jak zrobić samopompujący się balon, spowodować wybuch kolorowego wulkanu? Jak przygotować magiczny eliksir zmieniający kolor? Co to są półkule magdeburskie i do czego służą? Jeśli nie, to nic nie szkodzi. Już w sobotę 1 marca będzie okazja, by się dowiedzieć. Wtedy od godz. 12.00 do 19.00 w Galerii Katowickiej odbędzie się spotkanie z bohaterem animowanej komedii „Pan Peabody i Sherman”.


  Organizatorzy gwarantują szaloną zabawę z nauką i panem Peabody i Shermanem. Pan Peabody to bohater nowej animacji „Pan Peabody i Sherman” (w polskich kinach od 7 marca, w wersji 2D i 3D). To najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Wynalazca wehikułu czasu. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman, przenosi się w czasie, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli.

  Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach z historią. Sprawdzić swoją wiedzę, ale również dowiedzieć się czegoś nowego.
  W specjalnych pokazach i podczas warsztatów zobaczymy jak w zdumiewających, często bardzo spektakularnych doświadczeniach nauka odkrywa przed nami swoje tajemnice.
  Podczas warsztatów dzieci pod okiem instruktora będą miały okazję wziąć udział w eksperymentach. Sprawdzić czy ptak może balansować na dziobie, zbadać prawo Archimedesa i Pascala. Oddać się bez reszty naukowym zabawom. A będzie ich wiele. Eksperymenty będą ciekawym uzupełnieniem pokazów jakie odbędą się na scenie. Zagłębimy się w tematyce latających statków, łodzi podwodnych. Udowodnimy, że można zrobić bańki z lodu.
  Organizatorzy zapraszają również do strefy geograficznej, gdzie mali miłośnicy tej dziedziny będą mogli między innymi zmierzyć się w grze w globusa.

  Strefy geograficzna, historyczna i małych naukowców to nie wszystkie atrakcje jakie będą dostępne w sobotę 1 marca w Galerii Katowickiej. W trakcie imprezy dzieci będą miały okazję wykazać się zdolnościami plastycznymi. W tej strefie również przeniosą się w czasie do świata kubizmu, postimpresjonizmu czy renesansu, a do samodzielnej zabawy w domu otrzymają broszury zawierające filmowe zabawy.
  Dzięki spotkaniom z panem Peabody dzieci i dorośli obudzą w sobie duszę odkrywcy i uświadomią sobie ile ciekawych zjawisk kryje otaczający nas świat.
  Wstęp na imprezę i udział w warsztatach jest bezpłatny.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama