Katowice: rusza druga edycja projektu Plac na glanc!...

  Katowice: rusza druga edycja projektu Plac na glanc! [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Plac na glanc
  1/7
  przejdź do galerii

  Plac na glanc

  Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów szuka kolejnego placu do projektu "Plac na glanc". Może nim być zaniedbane podwórko albo opuszczony skwer, najlepiej w centrum Katowic. Wytypowany plac na nowo zaplanują młodzi projektanci współpracujący z Instytucją Kultury - Miasto Ogrodów. A IK przeznaczy 40 tys. zł na jego rewitalizację
  W pierwszej edycji projektu Plac na glanc metamorfozę przeszło podwórko przy ulicy Lompy 9. Plac porastały wcześniej chaszcze. Nie można było tam spędzać wolnego czasu, choć mieszkańcy próbowali sadzić rośliny i własnymi siłami dbać o wygląd terenu.

  Po renowacji to bez wątpienia jedno z najładniejszych katowickich podwórek. Dużo tam drewnianych elementów, jest taras do siedzenia, otoczony drewnianą bandą i stolik, który można przesuwać, a także schowek na ogrodowe sprzęty.
  Na mniejszym tarasie znajduje się stanowisko dla dwóch osób, gdzie można pograć w szachy czy warcaby, albo poczytać książkę. Obok pergola z huśtawkami i klomb, gdzie można sadzić zioła, kwiaty i przysiąść na ławce . Nie zabrakło stojaka na rowery. A wszystko to w otoczeniu drzew i krzewów.

  Druga odsłona projektu będzie bardzo podobna. Metamorfozę będą projektowali Ewa Labus, Michał Centkowski i Grzegorz Layer wraz z mieszkańcami danego miejsca. Miasto Ogrodów na rewitalizację ma 40 tys. zł. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca.

  Aby zgłosić swoją propozycję należy wypełnić formularz (dostępny na stronie Instytucji Miasto Ogrodów) i wraz z przynajmniej trzema zdjęciami podwórka wysłać na adres mejlowy:katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu.

  Dokumenty można również dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu IK (budynek Centrum Kultury Katowice).  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama