Zabrzańska policjantka wicemistrzynią w judo

  Zabrzańska policjantka wicemistrzynią w judo

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy bandyci doskonale wiedzą, że nie należy zaczynać z sierżant Izabelą Herdzik z z V komisariatu policji. Jej życiową pasją, oprócz pracy jest bowiem judo. Trenująca w gliwickim AZS-ie policjantka właśnie potwierdziła swą klasę, zdobywając tytuł wicemistrzyni podczas Pucharu Polski.
  Aby cieszyć się srebrnym medalem w kategorii do 70 kg policjanta musiała podczas mistrzostw stoczyć 4 walki. Pierwszy pojedynek zakończyła już po 10 sekundach pokonując rywalkę z Krakowa przez Ippon. Kolejną rywalką była zawodniczka Czarnych Bytom, którą pani Iza pokonała także przed końcem regulaminowego czasu. W walce o finał pani sierżant walczyła z zawodniczką AZS AWF Gdańsk, którą pokonała po dogrywce. W finale Izabela Herdzik spotkała się z uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Katarzyną Piłocik - Kłys. Tym razem zwyciężyła olimpijka, choć do zwycięstwa zabrakło niewiele.
  Tytuł wicemistrzyni zdobyty podczas zawodów w Opolu to kolejny sukces policjantki z Zabrza. Jej marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich.

  - Na co dzień o jej umiejętnościach przekonują się takie osoby, jak chociażby 28-letni mieszkaniec Rokitnicy, zatrzymany przez policjantkę w ubiegłym tygodniu w związku z rozbojem - podkreśla Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej policji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama