Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości otwiera rekrutację na...

  Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości otwiera rekrutację na obóz na Malcie

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykański Language of Liberty Institute organizują obóz języka angielskiego, wolnego rynku i idei wolności: Liberty English Camp. Tym razem tygodniowa impreza odbędzie się na słonecznej Malcie, w ostatnim tygodniu kwietnia. Na stronie www.malta.languageofliberty.org ruszyła rejestracja uczestników.
  Organizatorzy stawiają sobie za cel zaznajomienie młodych ludzi z filozofią wolności, pomagając im przy tym szlifować umiejętności językowe. - Program naszego obozu bazuje na fundamentach takich jak: ekonomia wolnego rynku, założenia klasycznego liberalizmu, nieskrępowana przedsiębiorczość. Wierzymy, że teoria może iść w parze z praktyką, dlatego nie koncentrujemy się tylko na wykładach, ale przede wszystkim na aktywności uczestników – mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.


  Angielski z Tyrmandem

  Bardzo istotnym wyróżnikiem Liberty English Campu jest jego walor językowy. Uczestnicy aktywnie partycypując w zajęciach (dyskusje w niewielkich grupach, debaty, warsztaty tematyczne) automatycznie władają językiem angielskim. To, że inaczej niż w tradycyjnej szkole, zgłębiają tematy żywo ich interesujące, wzmaga motywację i przynosi oczekiwane efekty. – Wielu naszych młodych adeptów dopiero na obozie „otwiera się” językowo, przełamując barierę, która dotąd ich blokowała – przyznaje Glenn Cripe, dyrektor wykonawczy Language of Liberty Institute, pomysłodawcy obozu.

  Uczestnicy obozu, pośród których dominują studenci, rozwijają swoje umiejętności pod okiem nauczycieli i instruktorów. Ci zaś stanowią bardzo międzynarodowe grono. Są pośród nich Polacy, Amerykanie, a także Serb i Australijczyk. Przedstawiciele świata organizacji pozarządowych, jak i biznesu. Osobą, która zalicza się do pierwszej jak i drugiej kategorii jest Matthew Tyrmand, syn słynnego pisarza Leopolda, który spędził dekadę jako inwestor na Wall Street, a obecnie rozwija prężną organizację „Open the Books”, prześwietlającą władze stanowe i federalne w USA.

  Wiosenny wypad na Maltę

  Poprzednich sześć edycji obozu odbyło się w Polsce. Dlaczego zdecydowano się zmienić lokalizację na małą śródziemnomorską wyspę? – Na kilku poprzednich obozach studenci sugerowali nam, abyśmy zorganizowali obóz w jakimś atrakcyjnym, ciepłym kraju. Wybór padł na Maltę, gdyż oferuje fantastyczną pogodę, niskie ceny, a także jest łatwo dostępną destynacją z całej Europy – podsumowuje Jacek Spendel, organizator obozu. Siedem dni na Malcie ma być wypełnione nie tylko zajęciami, debatami i warsztatami odnośnie funkcjonowania wolnego społeczeństwa, ale także dużą dozą rozrywki, z której słynie św. Pawła.

  Organizatorzy otwarli rejestrację na stronie www.maltalanguageofliberty.org Tygodniowy obóz, odbywający się w terminie 23-30 kwietnia, kosztuje 160 euro (w tym: program i materiały, noclegi, wyżywienie), natomiast przelot pozostaje we własnym zakresie. Tanie linie oferują przeloty w tym terminie w cenie wahającej się od 500 do 750 zł, głównie z Krakowa i Wrocławia.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama