Czesław Mozil latał w sobotę nad Śląskiem balonem [ZDJĘCIA]

  Czesław Mozil latał w sobotę nad Śląskiem balonem [ZDJĘCIA]

  DN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czesław Mozil latał w sobotę nad Śląskiem balonem [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Dorota Niećko

  Widzieliście w sobotę nad Śląskiem żółto-pomarańczowy balon z paczką doczepioną do kosza? Być może pomachał wam z niego Czesław Mozil.
  Czesław Śpiewa zaangażował się bowiem w akcję Szlachetna paczka, a lot balonem zainaugurował jej tegoroczną edycję w naszym regionie. A my razem z nim oglądaliśmy z góry Tychy, Imielin, Lędziny i Jaworzno.

  - Idea akcji od razu mi się spodobała, to taka konkretna pomoc - mówi Czesław Mozil. Przyznaje, że z koordynatorem Szlachetnej Paczki na Śląsku, Przemkiem Grzywą, zna się do lat, więc nie trzeba go było długo namawiać.


  Oprócz niego w akcję włączył się też... Real Madryt, który za namową Jerzego Dudka przygotował paczkę dla rodziny z Krakowa.

  Szlachetna paczka to akcja organizowana od lat. Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie i podejmują się opieki nad nimi. Darczyńcy zaś przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.W województwie śląskim Szlachetna paczka przeprowadzana jest po raz 5. W ostatniej edycji pomoc dotarła do 740 rodzin, a w programie wzięło udział blisko 500 wolontariuszy. Szacunkowa wartość pomocy wyniosła około 600 tys. złotych. W tym roku na Śląsku działa 35 liderów, którzy odpowiedzialni są za organizację akcji w swoich 30 miastach. Akcja zakłada dotarcie z pomocą do ponad tysiąca rodzin na Śląsku.

  W sobotę ruszyła kampania pozyskiwania darczyńców. W akcję może się włączyć każdy. Darczyńca, który decyduję się pomóc potrzebującej rodzinie wchodzi do anonimowej bazy rodzin i po opisie rodziny wybiera tę, której chce stworzyć paczkę. W opisach są informacje na temat tego, jaka jest sytuacja konkretnej rodziny i jej potrzeb (od środków czystościowych, przez żywność do mebli). Darczyńca z listą potrzeb udaje się do sklepu i sam dokonuje zakupów, tworzy paczkę i dostarcza do magazynu Szlachetnej paczki w swoim mieście. Hasłem tegorocznej kampanii pozyskiwania Darczyńców jest "Realna pomoc". Bo jedną z paczek przygotuje... Real Madryt. A Czesława Mozila, który też będzie przygotowywał paczkę, 30 listopada spotkacie w Silesia City Center na zakupach. Szczegóły akcji na www.szlachetnapaczka.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaworzno :(

   richtigSLONZOK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

   Jaworzno, to nie Slask, "Czesiu" !!!!!!!!!!! :(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 18

   A co z rodzinami w nieśląskiej części województwa śląskiego?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama