Katowice mają szansę na 250 nowych miejsc pracy. Czy...

  Katowice mają szansę na 250 nowych miejsc pracy. Czy powstaną? Zależy od...

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Teleperformance w Katowicach
  1/2
  przejdź do galerii

  Teleperformance w Katowicach

  Katowice i Poznań rywalizują o przyciągnięcie firmy, która w jednym z tych dwóch miast otworzy oddział zatrudniający 250 osób. Które miasto wybierze? To zależy od frekwencji oraz kompetencji osób, które 12 marca przyjdą na targi pracy do katowickiego hotelu Novotel.
  Stolica konurbacji śląskiej o inwestora ma zamiar powalczyć w ramach kampanii „Zaangażujmy Śląsk”. - -Marketing wirusowy, marketing szeptany, czy poczta pantoflowa – nieważne jak nazwiemy ten pomysł. Najzwyczajniej w świecie poprosimy mieszkańców Śląska o dosłownie kilka minut wysiłku, który może przynieść wymierne korzyści dla nas wszystkich – Marcin Stańczyk z Urzędu Miasta w Katowicach.

  O kuszenie jakiego inwestora chodzi? O firmę Teleperformance (firma jest obecna w 276 centrach w 46 krajach, gdzie zatrudnia ponad 120 tysięcy specjalistów pracujących w 66 językach), która chce w Katowicach albo w Poznaniu otworzyć oddział, zatrudniający 250 osób w różnym wymiarze pracy, obsługujący rynek niemiecki. Szansę na pracę będą miały więc osoby znające język niemiecki w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

  Które z miast wybierze inwestor zależy od... frekwencji i kompetencji osób, które pojawią się na targach pracy, które firma zorganizuje. W Katowicach odbędą się 12 marca w hotelu Novotel, od godziny 10 do 20 (w Poznaniu zaplanowano je dwa dni później).

  - Inwestor chce porozmawiać z potencjalnymi pracownikami i poznać ich poziom języka niemieckiego, kompetencje komunikacyjne i umiejętności szybkiego przyswajania nowej wiedzy. Im więcej osób spełniających oczekiwania przyjdzie na spotkanie w Katowicach, tym większa będzie szansa, że inwestycja zostanie zlokalizowana właśnie na Śląsku – mówi Mateusz Skowroński,pełnomocnik prezydenta Katowic ds. inwestorów strategicznych.

  Oddział Teleperformance ma ruszyć w połowie tego roku. - Szacujemy, że na 250 osób, które mogą znaleźć zatrudnienie dzięki temu projektowi, około 200 będą stanowiły osoby spoza Katowic. Tak przynajmniej wynika z danych płynących z firm, które dotychczas już zainwestowały w Katowicach, a w których około 80 proc. zatrudnionych to osoby spoza Katowic – mówi Stańczyk. Spoza Katowic, czyli z terenu regionu, albo województwa: w katowickich oddziałach międzynarodowych firm średnio tylko 4 na 5 pracowników, to mieszkańcy Sosnowca, Chorzowa, Rybnika czy Częstochowy itd.

  Dlatego też katowicki magistrat apeluje, aby w promocję targów pracy oraz kuszenie inwestora zaangażowały się także miasta ościenne. Ale nie tylko. Informację można rozpowszechniać pocztą pantoflową, albo na przykład na Facebooku, gdzie powstał już fanpage "Zaangażujmy Śląsk".  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CAL CWANcYENTER OUT DEBISERAUCING

   777 KARY POLSZA PŁACI ZA BRAK SPALARNI UTYLIZACJA NA P0 ZIOMIE PERU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zaangażujmy Śląsk |
   Grupa Teleperformance, globalny lider w zakresie zarządzania relacjami z klientem, zastanawia się nad uruchomieniem w Polsce w połowie 2014 roku niemieckojęzycznego centrum...rozwiń całość

   Zaangażujmy Śląsk |
   Grupa Teleperformance, globalny lider w zakresie zarządzania relacjami z klientem, zastanawia się nad uruchomieniem w Polsce w połowie 2014 roku niemieckojęzycznego centrum obsługi klienta, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 250 osób. Rozważane są dwie lokalizacje tej inwestycji: Poznań zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama