Sami ze sobą już od dziesięciu lat

  Sami ze sobą już od dziesięciu lat

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki zespół Sami zaprasza na nietypowe Andrzejki, z nim w roli głównej

  Katowicki zespół Sami zaprasza na nietypowe Andrzejki, z nim w roli głównej ©materiały prasowe

  Katowicka formacja Sami ma już 10 lat. Z tej okazji szykują się huczne urodziny, na których nie zabraknie dobrej muzyki i znakomitych gości. Specjalny jubileuszowy koncert grupa zagra 30 listopada w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Giszowcu (plac Pod Lipami 1).
  Katowicki zespół Sami zaprasza na nietypowe Andrzejki, z nim w roli głównej

  Katowicki zespół Sami zaprasza na nietypowe Andrzejki, z nim w roli głównej ©materiały prasowe

  - Zagrają z nami nasi przyjaciele z przeróżnych stron muzycznego świata - mówi Marek Sajnóg, jeden z założycieli grupy (drugim był Michał Laksa).

  Dlatego też na rocznicowym koncercie zagoszczą: Adam Otręba i Maciej Balcar z Dżemu, Roman Kostrzewski (Kat), Sebastian Riedel, Iwona Węgrowska, Adam Kulisz, Marcin Czyżewski, Jan Gałach, Ludwik Konopko, zespoły Ścigani, Hard Rockets, Bongo Jerusalem, Kabaret Drzewo a Gada, Anita Sajnóg (była wokalistka grupy, tworząca teraz jako PILAR), Filip Danielak, Przemysław Borowiecki.


  - Wielu z nich odcisnęło na nas swoje muzyczne piętno jak na przykład Dżem czy Roman Kostrzewski, którzy są dla nas przykładem bycia uczciwym i szczerym wobec słuchaczy - dodaje Marek Sajnóg.

  Wszyscy zaproszeni artyści zagrają piosenki z repertuaru grupy Sami, ale w swoich aranżacjach i interpretacjach. Jak zapewniają muzycy, będzie to niesamowicie ciekawe wydarzenie.

  Jubileusz katowickiej grupy jest okazją do podsumowań. Mija bowiem dokładnie 10 lat od medialnego debiutu grupy, który miał miejsce za sprawą piosenki "Lato 2000" (wówczas w zespole występował jeszcze Piotr Kupicha, obecnie lider zespołu Feel). To ten utwór był przepustką do ogólnopolskiej kariery i sprawił, że zespół został zauważony.

  Jak podkreślają członkowie zespołu, te dziesięć lat obfitowało we wszystko: począwszy od marzenia, by zagrać kiedyś w Spodku, zakwalifikowanie się do konkursu Premier na opolskim festiwalu (2001) z utworem "Żółte żaglówki", gdzie Sami zostali ponadto uhonorowani nagrodą Superjedynki za Debiut Roku. Rok później mogli się cieszyć z kolejnej kwalifikacji do opolskiego konkursu, tym razem z piosenką "Oto jestem", która promowała drugą płytę "Dla reszty świata".

  Ale zespół nie ukrywa, że był też czas, kiedy zawiedli ich ludzie, którzy mówili o przyjaźni i uczciwości, pojawił się również moment, kiedy walczyli o to, żeby przetrwać .

  - Nasz wielki przyjaciel Paweł Berger zawsze nam mówił, że "w kapeli jest raz górka, raz dołek, ale trzeba grać, i jeśli kochasz to, co robisz, to wszystko się uda" Kiedy to mówił, byliśmy w totalnym dołku..., ale wszystko się udało i na dzień dzisiejszy jesteśmy jeszcze mocniejsi, bardziej zgrani i nadal bawi nas granie i dawanie ludziom pozytywnych emocji poprzez muzykę - podkreśla Sajnóg.

  Urodzinowy koncert zespołu Sami rozpocznie się o godz. 18.30. Bilety kosztują 20 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama