Ważne
  Policjanci z Katowic nie chcą patrolować ulic o lasce

  Policjanci z Katowic nie chcą patrolować ulic o lasce

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci są skłonni pracować więcej, ale nie aż o 10 lat

  Policjanci są skłonni pracować więcej, ale nie aż o 10 lat ©KARINA TROJOK

  W szeregach związków zawodowych policjantów zawrzało. Kij w mrowisko wsadził Antoni Duda, przewodniczący zarządu głównego związków. Policjant udzielił wywiadu jednej z gazet, gdzie sugeruje, że funkcjonariusze są gotowi służyć nawet 25 lat, czyli o 10 lat dłużej niż dotychczas. Podobno rozpoczęto już nawet rozmowy z rządem.
  Policjanci są skłonni pracować więcej, ale nie aż o 10 lat

  Policjanci są skłonni pracować więcej, ale nie aż o 10 lat ©KARINA TROJOK

  Efekt? Niemal natychmiast w Katowicach zebrali się członkowie zarządu NSZZ Policjantów, by zaprotestować przeciwko takiemu stanowisku. Śląskie związki uznały, że w tej sytuacji opinie Dudy na temat zamiarów zmian w ustawie emerytalnej nie odzwierciedlają stanowiska śląskich związków. - są przedwczesne i szkodliwe dla opinii o związku w środowisku policyjnym - czytamy w uchwale podjętej przez prezydium NSZZ.

  - Przewodniczący Duda poruszał nie raz ten temat i nigdy nie było mowy o jakichkolwiek tego typu zmianach, dlatego jesteśmy zdziwieni jego wypowiedzią - tłumaczy Michał Szczęśniak, przewodniczący związkowców z Mysłowic.

  Sam zainteresowany broni się, że dziennikarz w rozmowie z nim podkoloryzował temat.

  - Jesteśmy w stanie zgodzić się na wydłużenie pracy o pięć, a nie 10 lat. Możemy zaakceptować podniesienie dolnej granicy z 15 do 20 lat służby - wyjaśnia Antoni Duda. Mowa też o zmianach dotyczących minimalnego wieku przechodzenia na emeryturę. - Mundurowi mogliby to uczynić dopiero osiągając 50. rok życia, ale kwestia ta dotyczy nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby od 2012 roku - dodaje przewodniczący zarządu głównego. Policjanci chcą, by rząd zapewnił ich o możliwości przechodzenia na emeryturę po 15 latach (dla pełniących służbę przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   50-latek o lasce?

   katowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Chyba takiej lasce co ma 20 lat. Nieroby chcialyby na emeryture jeszcze w pelni sil, zeby sobie pouzywac. Jak sie nie podoba to zmiencie zawod

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama