Od dziś zmiany w ruchu z Żor do Wodzisławia

  Od dziś zmiany w ruchu z Żor do Wodzisławia

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uwaga kierowcy zmierzający w stronę Wodzisławia Śląskiego z centrum Żor! W związku z kończeniem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Dąbrowskiego następuje zmiana organizacji ruchu.
  Dziś robotnicy będą kończyć budowę ronda od stacji paliw

  Dziś robotnicy będą kończyć budowę ronda od stacji paliw ©Katarzyna Śleziona

  Dzisiaj zostanie otwarta dla kierowców część ronda od strony marketu Tesco. Tym samym kierowcy będą mogli już wjechać od strony ulicy Wodzisławskiej w kierunku ulicy Dąbrowskiego na osiedla Księcia Władysława i Powstańców Śląskich oraz na parking przy markecie Tesco. Z kolei druga część ronda od strony stacji paliw Statoil będzie nieprzejezdna. Ruch wahadłowy nadal będzie obowiązywać na ulicy Wodzisławskiej.

  - Na wysokości budynku Zarządu Budynków Miejskich w Żorach i kilkanaście metrów dalej na wysokości pobliskiej stacji paliw będą ustawione sygnalizatory świetlne, które pokierują ruchem. Kierowcy będą poruszać się tylko jednym pasem ruchu. Teraz w stronę Wodzisławia kierowcy będą więc przejeżdżać przez część ronda otwartego od strony marketu Tesco, a nie - jak dotychczas - od strony stacji paliw Statoil - mówi Dorota Marzęda, rzeczniczka żorskiego magistratu.

  Budowa ronda powinna zakończyć się planowo końcem listopada tego roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama