Turów: Chciał wykupić nielegalne papierosy za 2 tys. zł

  Turów: Chciał wykupić nielegalne papierosy za 2 tys. zł

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 44-letniego mieszkańca Chełma, który chciał wręczyć policjantom blisko 2 tysiące złotych, aby mundurowi związanych z zabezpieczonymi papierosami bez akcyzy. Teraz za przestępstwo korupcyjne grozi mu do 10 lat więzienia.
  26 lutego tego roku policjanci patrolując miejscowość Turów zauważyli wyjeżdżające z lasu dwa samochody. W oknie jednego z nich mundurowi spostrzegli opakowania papierosów. Po zatrzymaniu do kontroli, właściciel jednego z nich porzucił auto i uciekł do lasu. W zabezpieczonym samochodzie znajdowały się papierosy bez akcyzy w ilości ponad 5 tysięcy paczek. Śledczy ustalili, że zatrzymany 44-letni mieszkaniec Chełma sprzedał duże ilości papierosów bez akcyzy.
  Aby uniknąć odpowiedzialności, usiłował on także wręczyć policjantom prawie 2 tysiące złotych łapówki. Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa akcyzowego oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

  Następnego dnia na policję zgłosił się drugi z uczestników transakcji, który porzucił samochód z nielegalnym papierosami. 36-letni częstochowianin usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa akcyzowego - nabycia ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło w tym przypadku około 79 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi mu wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo