Ważne
  Nie kończcie myśleć

  Nie kończcie myśleć

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie kończcie myśleć
  Tu i tam druga tura, ale generalnie: po wyborach, po kampanii, po sporach, debatach, emocjach. Czy tak? Nie! Oby nie!
  Nie kończcie myśleć
  Jasne, niech zacznie się normalne rządzenie, zarządzanie, decydowanie, niech nie będzie pustych, wizerunkowych sztuczek. Ale - tu prośba do wszystkich polityków lokalnych, społeczników, działaczy, mieszkańców - nie zaśnijcie teraz błogim snem na cztery lata. Niech te emocje (dobre), które wyzwoliły się w ostatnich tygodniach, a które towarzyszyły rozważaniom o przyszłości miast czy regionu, nie znikną.


  Nie mam wątpliwości, że nasza polityka nie jest tak dojrzała, by debata toczyła się nieustannie i wielu kandydatów tylko na pokaz przed wyborami przejmowało się losami regionu. Oni teraz odpadną i zamilkną na cztery lata (no, może w przyszłym roku przed wyborami parlamentarnymi znów nam się objawią, tym razem jako zatroskani o losy kraju). Ale ogromna większość tych, którzy ubiegali się o mandat, to świetni ludzie, którym naprawdę zależy na ich małych ojczyznach. Niech teraz nie odpuszczają, niech wciąż inspirują nową władzę, mieszkańców, media. Niech nie pozwalają zapomnieć o swych postulatach.

  Ostatnie pół roku to dla Katowic czas interesującej debaty o przyszłości, źle by było ten potencjał zmarnować tylko dlatego, że czyjeś nie wygrało. Natomiast cały nasz region - czy to się komuś podoba, czy nie - stoi chyba wciąż na progu wielkiej debaty o swojej tożsamości, także w sensie administracyjnym. Przed wyborami padło wiele mądrych słów z obu stron, które to słowa powinny teraz zasilić regionalną publicystykę i przykryć wygadywane także w tej sprawie bzdury.

  Ci wszyscy, którzy uśmiechali się do nas z plakatów, ale którzy nie zdobyli odpowiedniej liczby głosów, powinni na serio zabrać się za działanie. Powinni zasypywać nową władzę pomysłami, tworzyć think-tanki, stawać po stronie mieszkańców, im pomagać, powinni wreszcie kontrolować władzę. Tylko wtedy będą mieli legitymację do tego, by za cztery lata z czystym sumieniem znów powiedzieć wyborcom: rozważcie raz jeszcze moją kandydaturę.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ustawa metropolitalna

   przypominam program Pana Godlewskiego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Katowicki Powiat Metropolitalny - bez pytania o zgode prezydentow miast GZM.
   Prezydent Pow.Metr. wybierany w wyborach bezposrednich.
   Dyskusja trwa od wielu lat. Kiedy projekt ustawy...rozwiń całość

   Katowicki Powiat Metropolitalny - bez pytania o zgode prezydentow miast GZM.
   Prezydent Pow.Metr. wybierany w wyborach bezposrednich.
   Dyskusja trwa od wielu lat. Kiedy projekt ustawy metropolitalnej trafi do Sejmu ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama