Parkowanie przed szpitalem Św. Barbary w Sosnowcu graniczy z...

  Parkowanie przed szpitalem Św. Barbary w Sosnowcu graniczy z cudem [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Parkowanie przed szpitalem św. Barbary jest utrudnione, bo parkingi są przepełnione
  1/14
  przejdź do galerii

  Parkowanie przed szpitalem św. Barbary jest utrudnione, bo parkingi są przepełnione ©Lucyna Nenow

  Przy szpitalu św. Barbary w Sosnowcu miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Kierowcy mają problem. - Zaparkować w tym miejscu to wyzwanie - twierdzi Czesław Bernasiak z Dąbrowy Górniczej.
  Na wąskiej ulicy prowadzącej z Będzina do Szpitala św. Barbary w Sosnowcu jak w Warszawie, w godzinach szczytu. Kierowcy parkują gdzie popadnie. Trudno przejechać. Mandaty nie załatwią sprawy.

  Jest godzina 8, a na ulicy Żeromskiego w Będzinie, która prowadzi do szpitala św. Barbary w Sosnowcu jak na polu bitwy. Problemy zaczynają się przy samym szpitalu. Ilość samochodów na tej drodze przyprawia o zawrót głowy.
  Ludzie jadą do szpitala i auto parkują przy drodze, często na zakazie. To przeważnie ci, którym szkoda pieniędzy, by opłacić parking. Kierowcy narzekają na brak miejsc parkingowych, a policja... na kierowców.

  Kierowcy są wściekli, bo brakuje miejsc na parkingu


  Przy szpitalu św. Barbary są dwa parkingi. Ten leżący na terenie szpitala, gdzie kierowcy na 15 minut mogą zaparkować za darmo. Do dwóch godzin postój kosztuje 3,50 zł, do trzech godzin 6 złotych, a za każdą kolejną godzinę postoju trzeba zapłacić 2,50 zł. Po przeciwległej stronie znajduje się drugi, ale mały parking. Jego właścicielem jest osoba prywatna. Tu za godzinę postoju trzeba zapłacić 1,50. Jednak jak udało nam się dowiedzieć, niektórzy kierowcy odjeżdżają bez płacenia.

  - Znaleźć miejsce parkingowe tutaj to graniczy z cudem - mówi Czesław Bernasiak z Dąbrowy Górniczej. - Do szpitala przyjeżdżam bardzo często z żoną na badania. Rano tutaj robi się straszny korek i zator. Ludzie parkują gdzie popadnie - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama