Nowy rozkład jazdy PKP od 9 marca [NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY]

  Nowy rozkład jazdy PKP od 9 marca [NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zmieniony rozkład jazdy obowiązywać będzie od 9 marca (niedziela) do 26 kwietnia
  1/3
  przejdź do galerii

  Zmieniony rozkład jazdy obowiązywać będzie od 9 marca (niedziela) do 26 kwietnia ©Lucyna Nenow

  Nowy rozkład jazdy PKP od 9 marca: Zawieszonych zostanie kilka pociągów z Katowic do Krakowa. Powód: zbyt wolny czas przejazdu. Ze względu na remont torów Koleje Śląskie część połączeń z Katowic do Gliwic puszczą przez Bytom
  W niedzielę, 9 marca, zmienia się kolejowy rozkład jazdy. Nawet jego powierzchowna analiza wyraźnie pokazuje, kto tak naprawdę rozdaje karty na polskiej kolei. I nie są to bynajmniej przewoźnicy. Głównym graczem pozostaje odpowiedzialna za torowiska spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. To od harmonogramu prowadzonych przez nią remontów zależy, gdzie i z jaką prędkością kursować będą pociągi.

  Przewoźnicy tymczasem coraz głośniej dają wyraz swemu niezadowoleniu z jakości torowisk.
  O ile zeszłoroczne odgrażanie się Kolei Śląskich o możliwym zawieszeniu kursów do Wisły Głębce można uznać za swego rodzaju "testowanie" reakcji opinii publicznej, to w przypadku trasy z Katowic do Krakowa PKP Intercity podjęło bardzo konkretne działania. Wraz z nowym rozkładem jazdy z oferty przewoźnika znikają na tym odcinku trzy połączenia: TLK "Dolnoślązak", "Wyspiański" i "Pogórze". Jak można przeczytać w komunikacie biura prasowego PKP Intercity zostają one zawieszone ze względu na "trwającą modernizację odcinka Kraków-Katowice i związany z tym nieatrakcyjny czas przejazdu". Sęk w tym, że rychła poprawa czasów przejazdu na tej linii stoi pod znakiem zapytania, co zresztą przyznała niedawno wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

  W ruchu regionalnym efekty trwających remontów pasażerowie odczują przede wszystkim na trasie z Gliwic do Katowic. Jak informuje Jacek Karniewski z PKP PLK od kwietnia do końca listopada ekipy remontowe będą działać między Zabrzem, a Rudą Śląską.

  - Prace obejmować będą wymianę ok. 14 kilometrów torów, wymianę sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, rewitalizację obiektów inżynieryjnych, a także przebudowę peronów stacji Ruda Chebzie i Ruda Śląska - wylicza Karniewski. I przypomina, że zaplanowane na ten rok prace stanowią kontynuację robót, przeprowadzonych w ubiegłym sezonie, kiedy to gruntowny lifting przeszedł odcinek z Gliwic do Zabrza, z Rudy Chebzia do Chorzowa Batorego i stacja w Zabrzu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to drżyjcie na linii Bielsko-Katowice

   podróżnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   skoro wszystkie Elfy pójdą na trasę Gliwice - Częstochowa. Ale podniesiemy taki sam raban, jak zrobili to podróżni z linii częstochowskiej!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama