Zbuntowane dziennikarki Russia Today: Liz Wahl rezygnuje z...

  Zbuntowane dziennikarki Russia Today: Liz Wahl rezygnuje z pracy, Abby Martin krytykuje media. VIDEO

  mm, x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Liz Wahl

  Liz Wahl ©Fot. RT

  Kolejne antyrosyjskie wystąpienia dziennikarek proputinowskiej telewizji Russia Today. Liz Wahl poinformowała na antenie, że rezygnuje z pracy w proteście przeciwko działaniom podejmowanym przez prezydenta Putina na Ukrainie. Abby Martin przyznała, że telewizja pokazuje wypaczony obraz konfliktu, ale skrytykowała także inne media. Zobaczcie wideo.
  Liz Wahl

  Liz Wahl ©Fot. RT

  RELACJA NA ŻYWO - CZWARTEK, 6 MARCA: NADZWYCZAJNY SZCZYT UE WS. SANKCJI DLA ROSJI, MISJA OBWE NA KRYMIE [ZDJĘCIA + VIDEO]


  Liz Wahl po zakończeniu środowego programu poinformowała widzów Russia Today, że rezygnuje z pracy, bo nie chce dłużej być "częścią sieci ufundowanej przez rosyjski rząd, wybielającej działania Władimira Putina". - Jestem dumna z tego, że jestem Amerykanką, wierzę w upowszechnianie prawdy - tłumaczyła na antenie.

  - W Russia Today nie chodzi o prawdę. Celem tej telewizji jest wspieranie propagandy Putina i "dowalenie" USA - mówiła później w rozmowie z CNN.


  Źródło: CNN Newsource/x-news


  Liz Wahl rezygnuje z pracy w Russia Today. Swoją decyzję ogłasza na wizji
  Wystąpienie Liz Wahl zostało prawdopodobnie zainspirowane przez Abby Martin, która swój antyrosyjski monolog wygłosiła kilka dni wcześniej. Dziennikarka krytykuje media za sposób, w jaki relacjonują konflikt rosyjsko-ukraiński. Na antenie CNN Martin jeszcze raz przyznała, że RT wypacza relacje z Ukrainy. Skrytykowała także inne media za wprowadzanie retoryki zimnowojennej i podżeganie prezydenta Baracka Obamy do militarnej interwencji w Rosji.

  - Widziałam też, że inne media relacjonują ten konflikt, niemal ożywiając zimną wojnę. To szaleństwo żyć w czasach, kiedy media wspierają militarną interwencję w Rosji - mówiła Abby Martin.


  Źródło: CNN Newsource/x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama