VII Ogólnopolski Festiwal Taneczny Róża 2014 w Sosnowcu już...

  VII Ogólnopolski Festiwal Taneczny Róża 2014 w Sosnowcu już 8 marca

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Festiwal Taneczny Róża w Sosnowcu
  1/2
  przejdź do galerii

  Festiwal Taneczny Róża w Sosnowcu ©Marzena Bugała-Azarko

  Osiemdziesiąt trzy zespoły zaprezentują się w najbliższy weekend w Miejskim Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu w ramach siódmej edycji Festiwalu Tanecznego Róża, który odbędzie się 8 marca. Patronat medialny nad imprezą sprawuje m.in. redakcja "Dziennika Zachodniego".
  Festiwal Taneczny Róża 2014 w Sosnowcu już 8 marca

  Zespoły biorące udział w festiwalu są podzielone na trzy kategorie wiekowe - do 13 lat, w wieku 13-16 lat i powyżej 17 lat. Każda z grup przedstawi jeden układ taneczny trwający maksymalnie 10 minut.

  Jurorzy, którymi będą Małgorzata Szyszka, Aleksandra Węglarczyk, Adam Szendzielorz i Witalij Jakimowicz, będą zwracać uwagę na zgodność muzyki z przekazem tanecznym, technikę tańca, opracowanie choreograficzne i ogólny wyraz artystyczny. W przypadku, gdy dwa zespoły uzyskają taką samą liczbę punktów, o zwycięzcy zdecyduje dogrywka.

  ZOBACZ KONIECZNIE ARCHIWALNE ZDJĘCIA:
  FESTIWAL TANECZNY RÓŻA W 2012 ROKU


  Początek sobotnich zmagań zaplanowano na godz. 8.00. Festiwal potrwa do ok. 18.30.

  Festiwal Taneczny "Róża" jest jednym z większych wydarzeń artystycznych w Sosnowcu.

  "Róża" to inicjatywa uczniowskiego klubu sportowego UKS Orlęta, działającego przy Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu oraz Miejskiego Domu Kultury "Kazimierz" w Sosnowcu. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2008 roku okazała się dużym sukcesem, dlatego festiwal stał się imprezą cykliczną. Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 80 zespołów z kilku województw Polski południowej. Ponad 1200 uczestników mogło zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Wraz z uczestnikami na festiwal przybywają trenerzy, opiekunowie oraz rodziny. Impreza ta skupia utalentowaną młodzież w wieku od 7 do 19 lat. Celem festiwalu jest promocja tańca w jego różnych formach oraz prezentacja dorobku zespołów tanecznych, które są oceniane przez profesjonalny zespół sędziów. "Róża" jest także miejscem wymiany doświadczeń w zakresie usportowienia dzieci i młodzieży, szczególnie z terenu naszego miasta.

  O sporym zainteresowaniu festiwalem świadczy ilość zgłoszeń. Co roku lista uczestników zostaje zapełniona, a zespoły, które nie zdążyły na czas wysłać zgłoszenia, oczekują na liście rezerwowej. Zainteresowanych jest więcej niż możemy przyjąć.

  Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w dniu 8 marca 2014 r. Pierwszy zespół wystąpi o godz. 8.00. Jak co roku zespół sędziów oceniać będzie tancerzy w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat, od 14 do 17 lat i powyżej 17 lat.

  Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Kazimierz Górski


  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama