Zbigniew Waśkiewicz - nowy prezes Górnika Zabrze SSA: Klub...

  Zbigniew Waśkiewicz - nowy prezes Górnika Zabrze SSA: Klub powinien być bardziej śląski [ZDJĘCIA]

  Andrzej Azyan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowym prezesem Górnika Zabrze SSA jest Zbigniew Waśkiewicz
  1/20
  przejdź do galerii

  Nowym prezesem Górnika Zabrze SSA jest Zbigniew Waśkiewicz ©Arkadiusz Gola

  Rada Nadzorcza Górnika Zabrze SSA powołała 6 marca 2014 profesora Zbigniewa Waśkiewicza na prezesa klubu. Decyzję podjęto jednogłośnie. Zastąpił on Artura Jankowskiego sprawującego tę funkcje od 8 listopada 2011 roku.


  - To była moja własna decyzja. Nadal działam w piłce nożnej. Jestem wiceprezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Pilki Nożnej. Zostałem także członkiem Rady Nadzorczej Górnika - powiedział Jankowski. Za jego kadencji Górnik rozegrał 100 spotkań ligowych i pucharowych. Zajął 8 i 5 miejsce w ekstraklasie.

  Zbigniewa Waśkiewicza Radzie Nadzorczej Górnika SSA rekomendowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, kiedy Jaworski zapowiedział, że odjedzie z Górnika, mając zamiar wejść do władz Ekstraklasy SA.


  - Prof. Waśkiewicz jest znanym ekspertem gier zespołowych. Współpracował z trenerem Adamem Nawałką w Zagłębiu Lubin. Jest zdolnym menedżerem- mówił na konferencji prasowej wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski.

  Warto przypomnieć, że 43-letni Waśkiewicz to były rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a teraz dziekan Wydziału Zarządzania i Organizacji Sportu tej uczelni. Od 8 lat jest także prezesem Polskiego Związku Biathlonu.
  - Po ośmiu latach pracy w Polskim Związku Biathlonu, uznałem, że trzeba stawić czoła nowym wyzwaniom. Uważam, że zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym zostawiam związek w dobrej kondycji. Oddałem się do dyspozycji zarządu. Wybory nowych władz mają sie odbyć do 15 czerwca bieżącego roku. Myślę, że na 100 spotkanych na ulicy mężczyzn 99 chciałoby być prezesem Górnika. To wielki zaszczyt, ale jednocześnie ogromna odpowiedzialność - stwierdził Waśkiewicz.

  Nowy szef Górnika zaprezentował swoją wizję prowadzenia klubu. Stwierdził, że najważniejszą obecnie sprawą jest uzyskanie licencji na najbliższy sezon. Uważa, że powinno to nastąpić bo jego poprzednik wraz ze sztabem dobrze przygotowali odpowiednie dokumenty. Klub powinien odzyskać płynność finansową, ale wymaga to rozsądnego działania.

  - Górnik powinien być bardziej śląskim klubem. Powinno być w nim więcej zawodników z naszego terenu. Słyszałem wcześniej, że nie jest możliwa współpraca z Gwarkiem Zabrze. Spotkałem się z trenerem Janusz Kowalskim i w ciągu 15 minut uzgodniliśmy zasady współpracy. Widzę też możliwość współpracy z innymi klubami na Śląsku. Uważam, że dobrze jest, kiedy właścicielem klubu jest miasto. Mamy przykłady, kiedy kluby były w posiadaniu prywatnych osób i po jakimś czasie przestawały istnieć. lub znalazły się w niższych ligach. Potrzeba czasu na uporządkowanie wszystkich spraw w Górniku. Nie da się dokładnie sprecyzować, jak długo będzie to trwać. Zapewnima, że będziemy spłacać długi. Tylko w ten sposób możemy uzyskać wiarygodność, ewentualnych sponsorów - powiedział prof. Waśkiewicz.

  Nowy prezes Górnika spotkał się z piłkarzami przed ich wyjazdem do Bydgoszczy na mecz z Zawiszą.

  - Odbyliśmy krótką rozmowę. W ciągu tygodnia lub dwóch porozmawiam z każdym z piłkarzy - stwierdził Waśkiewicz.
  Podjęto decyzję o dokapitalizowaniu Górnika Zabrze SSA o 2 miliony złotych. Zadecyduje o tym Rada Miasta.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ekspert od kolejnego stołka

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Taki sam z niego prezes, jak i profesor, jak i "znany ekspert od gier zespołowych" -
   ale zdecydowanie najlepiej wychodzi mu przeskakiwanie ze stołka na stołek i udawanie prezesa, eksperta i...rozwiń całość

   Taki sam z niego prezes, jak i profesor, jak i "znany ekspert od gier zespołowych" -
   ale zdecydowanie najlepiej wychodzi mu przeskakiwanie ze stołka na stołek i udawanie prezesa, eksperta i profesora. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobry wybór

   Sławek Moro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bardzo dobry wybór na nowego Prezesa Górnika,Zbyszka Waśkiewicza poznałem w czasie studiów na AWF-ie Katowice,to konsekwentny i poukładany menedżer,człowiek umiejący i chcący się dogadać z...rozwiń całość

   Bardzo dobry wybór na nowego Prezesa Górnika,Zbyszka Waśkiewicza poznałem w czasie studiów na AWF-ie Katowice,to konsekwentny i poukładany menedżer,człowiek umiejący i chcący się dogadać z innymi,życzę kolejnych sukcesów i kibicuję Górnikowi!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aby klub mógl

   byc bardziej śląski, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   to przede wszystkim Śląsk musi się stac na powrót sląski, w co trudno uwierzyc mając na uwadze nakłady i trud włożony w jego polonizację.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Waśkiewicz podejć no do płota

   szachtar zabrze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   jako i ja podchodzę !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama