Koncert Gwiazd w Teatrze Rozrywki: To będzie iście...

  Koncert Gwiazd w Teatrze Rozrywki: To będzie iście gwiazdorski wieczór!

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stomatolog Barbara Śmigiel i Ilona Kanclerz, projektantka mody ćwiczą
  1/3
  przejdź do galerii

  Stomatolog Barbara Śmigiel i Ilona Kanclerz, projektantka mody ćwiczą ©Arkadiusz Gola

  Koncert Gwiazd w Teatrze Rozrywki: Znane z naszego regionu persony wcielą się dzisiaj w gwiazdy muzycznej sceny. W szczytnym celu
  Środowy wieczór. Z jednej z sal Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach dobiega głośna muzyka. To "Mercy", największy przebój Duffy. - Wy tutaj robicie jejejeje... - poucza trzyosobowy chórek Tomasz Szulakowski, reżyser charytatywnego "Koncertu Gwiazd", który dzisiaj odbędzie się w chorzowskim Teatrze Rozrywki. - Muszę się jeszcze tekstu nauczyć - stwierdza Violetta Grabowska, czołowa prezenterka telewizyjnych "Aktualności", która wciela się w Duffy. Łatwo nie jest. Reżyser nie tylko pilnuje, by słowa piosenki się zgadzały (przynajmniej w miarę), dba też, by jego podopieczni opanowali ruch sceniczny, a nawet "grę" na instrumentach.

  Barbara Magiera, burmistrz Radlina, zaprezentuje się jako Caro Emerald.

  - Utożsamiam się z moją piosenką, bo ją bardzo lubię. Nie jest zbyt szalona - uśmiecha się pani burmistrz. - To, że biorę udział w tym przedsięwzięciu, jest zwariowanym pomysłem Doroty Stasikowskiej-Woźniak, której nie da się odmówić - opowiada. Wspomina też, że jej wykonanie przeboju Emerald będzie w pewnym sensie rewanżem dla męża. - Mój mąż jest dyrygentem orkiestry. Na jednym z koncertów zrobił aranżacje tej piosenki na orkiestrę. Teraz mogę się odwdzięczyć - podkreśla.

  Sukienkę do występu pomogła przerobić koleżanka, z próbami też nie było większego problemu. A co było dla niej najtrudniejsze?

  - Szpilki, które ściągam w trakcie występu. Wbrew pozorom, to wcale nie jest taka prosta sprawa - dodaje Barbara Magiera.
  Dla Ilony Kanclerz dzisiejszy wieczór będzie bardzo intensywny.

  - To będą cztery kreacje artystyczne, w tym dwie solówki. Kompletnie różne. W jednej pojawię się jako eteryczna, delikatna kobieta, a w drugiej stylizacja będzie bardzo rockowa - zdradza.

  Jak podkreśla, całe przedsięwzięcie to świetna zabawa, ale też solidna praca, którą trzeba wykonać.

  - Pamiętajmy, że w koncercie biorą udział osoby, które mają co w życiu robić. Każdy spełnia się zawodowo. A tu trzeba było znaleźć czas na próby i przygotowania do występu, znalezienie kostiumów, peruk... Część osób postanowiła wiernie odwzorować swoją postać - opowiada Ilona Kanclerz, która grę na gitarze udaje tak doskonale, jakby była rasową gitarzystką w rockowym bandzie.

  W jednym utworze Ilona Kanclerz spotka się w duecie z Andrzejem Grzybowskim, rektorem Wyższej Szkoły Technicznej (która też użyczyła pomieszczenia na próby). Wystąpią jako Dalida i Alain Delon. Ponadto rektor przez kilka chwil będzie mógł się poczuć jak członek legendarnego The Beatles.

  - Będę Paulem McCartneyem - mówi Andrzej Grzybowski. Zdradza, że rodzina na początku bardzo zachęcała go do tego występu, a teraz coraz bardziej się denerwuje.

  - Najtrudniejsze jest opanowanie tekstu, zwłaszcza tego po francusku, który jest w duecie. Stresujący będzie także ten moment, kiedy będzie trzeba stanąć przed publicznością. Zaczynam bardziej doceniać aktorów i ich pracę - dodaje.
  Lekarz stomatologii jako król popu? Czemu nie, pod warunkiem, że będzie to znana dentystka Barbara Śmigiel, która zjawiskowo prezentuje się w roli Michaela Jacksona. Zwłaszcza w układzie tanecznym w "Billy Jean".

  Choreografii będzie zresztą sporo. Podczas środowej próby jej uczestnicy ćwiczyli m.in. układ do "Macareny", hitu hiszpańskiego duetu Los Del Río sprzed kilkunastu lat. - A teraz przód, góra, dół i hop - pomagali sobie wykonawcy.

  ***

  Koncert Gwiazd odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Akcji Charytatywnej "Kopciuszek", której pomysłodawczynią jest Małgorzata Handzlik, posłanka do PE. Znane z naszego regionu osoby ze świata polityki, kultury, nauki, biznesu, medycyny i mediów wcielą się w gwiazdy światowej sceny muzycznej. Dochód z przedstawień zostanie przekazany podopiecznym Fundacji "Dress for Success Poland" oraz Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". Była prezydentowa będzie gościem specjalnym imprezy. "Koncert Gwiazd" zaprezentowany będzie w Teatrze Rozrywki dwukrotnie: o godz. 17 i 20. Bilety kosztują: 30, 50 i 80 zł.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama