Alarm bombowy w Wodzisławiu Śl.: Dwóch 15-latków odsiedzi...

  Alarm bombowy w Wodzisławiu Śl.: Dwóch 15-latków odsiedzi bombowy dowcip [WIDEO]

  p.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zapadł wyrok w sprawie dwóch 15-latków, którzy na początku tygodnia postawili na nogi wszystkie służby ratunkowe wywołując fałszywy alarm bombowy w wodzisławskim gimnazjum. Wczoraj sąd rodzinny i nieletnich podjął decyzję o umieszczeniu żartownisiów w schronisku dla nieletnich, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące.
  Przypomnijmy, że we wtorek w samo południe dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, że w budynku szkoły przy ulicy 26 Marca ktoś ma zdetonować bombę. Na miejsce skierowani zostali wszyscy policjanci będący w terenie. Powiadomiono pogotowie, straż pożarną i straż miejską. Ze szkoły trzeba było ewakuować 300 uczniów i blisko 200 pracowników. Na czas zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zablokowano także ulicę 26 Marca w obydwu kierunkach.
  Przez dwie godziny policyjny pirotechnik i przewodnik z psem służbowym z jastrzębskiej komendy, przeszukiwali każdy zakamarek szkoły w poszukiwaniu ładunków wybuchowych. Jak się okazało, był to tylko głupi żart bo w obiekcie nie znaleziono nic podejrzanego.

  W tym samym czasie kryminalni z Wodzisławia rozpoczęli poszukiwania sprawców alarmu. Już kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali dwóch 15-latków. Okazali się nimi uczniowie tej samej szkoły, którzy będąc na wagarach zadzwonili z informacją o bombie. Dowcipnisie najpierw noc spędzili w policyjnej izbie dziecka, a od wczoraj decyzją sądu rodzinnego najbliższe trzy miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich. Koszty związane z całą akcją ratunkową będą musieli pokryć rodzice nastolatków.

  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo