Ważne
  Mikołów: Zarzuty i areszt dla amatorów gier komputerowych -...

  Mikołów: Zarzuty i areszt dla amatorów gier komputerowych - recydywistów

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 23-latka, który wspólnie ze swoim 26-letnim kompanem kradł gry komputerowe w jednym ze sklepów. Podczas kolejnej złodziejskiej eskapady młodszy z mężczyzn groził pracownikom sklepu, którzy próbowali go ująć. Teraz amatorzy gier odpowiedzą za kradzieże, a młodszy z nich także za groźby oraz przestępstwo rozbójnicze. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przestępczy duet czynów dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Grozi im teraz kara do 7,5 roku więzienia.
  Kryminalni z Mikołowa zatrzymali drugiego złodzieja gier komputerowych. 26-latek i 23-latek upodobali sobie jeden z sieciowych sklepów i w lutym kilkakrotnie dopuścili się w nim kradzieży. Podczas kolejnej złodziejskiej eskapady młodszy z mężczyzn groził pracownikom sklepu, którzy próbowali go ująć. Mężczyźni uciekli wtedy wraz ze skradzionymi przedmiotami. Śledczy szybko ustalili jednak sprawców. Dwa dni później stróże prawa zatrzymali starszego z nich.
  Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży gier, do których się przyznał. Grozi mu kara nawet 7,5 roku więzienia. Powodem takiego surowego zagrożenia karą jest recydywa, czyli powrót do przestępstwa dlatego, że podejrzany odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwo. Drugi z kompanów ukrywał się przed Policją, jednak kryminalni namierzyli 23-latka i zatrzymali go we wtorek na ul. Rybnickiej w Mikołowie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za tzw. kradzież rozbójniczą, groźby karalne oraz kradzież gier komputerowych. Podobnie jak jego kompan czynów dopuścił się w warunkach recydywy i grozi mu także 7,5 roku więzienia. 23-latek został wczoraj tymczasowo aresztowany. O dalszym losie złodziejskiego duetu zadecyduje sąd.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama