Energetyk ROW Rybnik - Stomil Olsztyn 0:2 [RELACJA LIVE, TRANSMISJA ONLINE]

MN, Barbara Kubica
Energetyk ROW - Stomil: Mecz na początek wiosny w I lidze
Energetyk ROW - Stomil: Mecz na początek wiosny w I lidze Jakub Jazwiecki
Dzisiaj wystartowały rozgrywki wiosenne piłkarzy z zaplecza Ekstraklasy. Na otwarcie 19. kolejki zagrały Energetyk ROW Rybnik oraz Stomil Olsztyn. Goście wygrali 2:0. Wiosennym celem dla piłkarzy z Rybnika będzie utrzymanie się w pierwszej lidze.

1. liga piłkarska - Energetyk - Stomil 0:2

Energetyk ROW Rybnik - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Piotr Darmochwał (8), 0:2 Michał Trzeciakiewicz (60).

Żółta kartka - Energetyk ROW Rybnik: Maxim Potirniche, Antonin Bucek. Stomil Olsztyn: Arkadiusz Czarnecki, Michał Trzeciakiewicz, Arkadiusz Mroczkowski, Marcin Warcholak.

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). Widzów 2 000.

W 42. minucie rzutu karnego dla Stomilu nie wykorzystał Tomasz Bzdęga, który trafił w poprzeczkę. (PAP)

Dwie bramki wbili piłkarzom walczącego o utrzymanie w I lidze Energetyka ROW Rybniku piłkarze z Olsztyna. I był to najniższy, możliwy wymiar kary, bo gości z Olsztyna nie dość, że nie wykorzystali rzutu karnego, to jeszcze w końcówce spotkanie mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Nie najgorzej w bramce zaprezentował się jednak nowy nabytek rybniczan - Antonin Bucek.

Rundę wiosenną piłkarze trenera Marka Wleciałowskiego rozpoczęli bowiem bardzo słabo. Brakowało dokładności, zgrania i przede wszystkim wykończenia akcji. Wystarczy dodać, że pierwszy strzał na bramkę zawodnicy z Rybnika oddali w 32 minucie meczu.

- Od początku tego meczu zagraliśmy bardzo słabo od pierwszej do ostatniej minuty. Było zdecydowanie zbyt dużo miejsca pomiędzy poszczególnymi formacjami, brakowało jedności. Wiemy nad czym musimy nadal pracować - mówił po meczu Kamil Kostecki, kapitan zespołu gospodarzy.

Energetyk - Stomil RELACJA LIVE:

Energetyk ROW będzie musiał walczyć o pozostanie w pierwszej lidze. Obecnie klub z Rybnika znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli i grozi mu spadek do drugiej ligi. Mecz w Rybniku ze Stomilem Olsztyn otworzy 19. kolejkę zmagań piłkarskich, w których stawką będzie awans do Ekstraklasy. Poprzedni mecz ROW ze Stomilem zremisował na wyjeździe - padł wynik 1:1.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ:
ENERGETYK - STOMIL RELACJA LIVE

W Rybniku brakuje obecnie uznanych piłkarzy, którzy mogliby zagwarantować klubowi utrzymanie w lidze. Większość składu tworzą zawodnicy, którzy przeżywają dopiero początek kariery. Trener Energetyka jednak zapewnia, że po zimowych sparingach ma już obraną jedenastkę piłkarzy, którzy zagrają w podstawowym składzie.

Mecz Energetyk ROW - Stomil rozpocznie się o godz. 18, zapraszamy na relację na żywo.