Obwodnica Panewnik zostanie w poniedziałek zamknięta na co...

  Obwodnica Panewnik zostanie w poniedziałek zamknięta na co najmniej dwa miesiące

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obwodnica Panewnik

  Obwodnica Panewnik

  W poniedziałek zamknięta zostanie obwodnica Panewnik, czyli droga łącząca ulicę Panewnicką z węzłem Batory na autostradzie A4. Drogowcy planują lada chwila rozpocząć ciąg dalszy przebudowy drogi
  Obwodnica Panewnik

  Obwodnica Panewnik

  - W pierwszej kolejności rozpoczną się tam prace przygotowawcze pod budowę ścieżki rowerowej na całej długości drogi. Zostanie wyciętych kilka drzew, a teren wyrównany - zapowiada Jakub jarząbek, rzecznik urzędu miasta. Co ciekawe, Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który realizuje inwestycję, nie wybrał jeszcze firmy, która dokończy budowę drogi.

  - Oferty w przetargu na budowę zostaną otwarte 13 marca, pracownicy MZUiM zapowiadają, że być może uda się skończyć budowę jeszcze przed końcem kwietnia - wyjaśnia Jarząbek.

  O przygotowaniach do tej inwestycji pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że tzw. obwodnicaPanewnik była dawniej drogą techniczną, biegnącą przez las wzdłuż ośrodka Radoszowy, wykorzystywaną przez Lasy Państwowe i pozostającą w zarządzie tej jednostki. Mimo że na całej jej długości obowiązywał zakaz ruchu, mieszkańcy Panewnik i Ligoty i tak z niej korzystali, bo droga jest alternatywą dla zatłoczonej Mikołowskiej: z węzła na A4 szybciej i - zazwyczaj - bez korków dostaniemy się do centrum. Dlatego też magistrat porozumiał się z leśnikami i podjęto decyzję o przebudowie drogi.

  Pierwszy etap inwestycji zrealizowano w ubiegłym roku za ok. 3 mln zł. Drugi ma kosztować tyle samo. Po zakończeniu prac droga będzie dwukierunkowa, przeznaczona tylko do ruchu samochodów osobowych oraz z ograniczeniem prędkości do 50 km na godzinę. Jeśli drogowcy dotrzymają obietnicy, przejezdna w całości będzie już za niecałe dwa miesiące.  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama