Mokate w Żorach i Ustroniu rośnie. Praca w Mokate czeka

  Mokate w Żorach i Ustroniu rośnie. Praca w Mokate czeka

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mokate
  1/2
  przejdź do galerii

  Mokate ©Materiały Prasowe

  Fabryki Mokate w Ustroniu i Żorach w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększą swoje powierzchnie. Prace budowlane już się rozpoczęły. Mokate planuje wzrost zatrudnienia. Praca w Mokate czeka na kilkadziesiąt osób.
  Zapotrzebowanie na produkty Mokate na całym świecie z roku na rok wzrasta. Chcąc nadążyć za popytem, firma zdecydowała się na poczynienie ważnych inwestycji. W Ustroniu rozpoczęła się już reorganizacja powierzchni produkcyjno-magazynowej. Dzięki niej zakład zyska więcej miejsca, na którym staną nowoczesne maszyny produkcyjne. Inwestycja jest związana przede wszystkim z sukcesem sprzedażowym herbat Loyd w piramidkach, na które znacząco wzrasta zapotrzebowanie konsumentów. Ponadto, w Ustroniu zwiększy się powierzchnia magazynowa; powstaną także nowe pomieszczenia socjalne.

  Teresa Mokrysz, właścicielka grupy firm Mokate, zaznacza, że ustrońska inwestycja wpisuje się w z powodzeniem realizowaną od lat strategię. – Zarobione pieniądze staramy się w większości inwestować w rozwój firmy. Pozwala nam to na udaną rywalizację z największymi światowymi koncernami oraz – co bardzo ważne – na skuteczne, nieraz z wyprzedzeniem, odpowiadanie na potrzeby konsumentów w kraju i zagranicą – mówi. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2014 roku.

  Mokate nie poprzestaje jednak na ustrońskiej inwestycji. Także w Żorach, znanych z produkcji kaw i półproduktów dla przemysłu spożywczego, powstanie nowy budynek. Będzie to innowacyjny obiekt technologiczny o bardzo dużej wydajności. Na razie oficjalnie wiadomo tylko, że budowa wiąże się z produkcją wyrobów pochodzenia roślinnego i mlecznego.

  Teresa Mokrysz zapowiada, że nowe możliwości pozwolą Mokate na dalsze umocnienie pozycji firmy w różnych sektorach rynku – nie tylko kaw i herbat. – Mam więc nadzieję, że inwestycje już rozpoczęte oraz te planowane, okażą się kolejnym krokiem naprzód i pozwolą jeszcze skuteczniej walczyć nam o konsumentów w Polsce i na całym świecie – podkreśla Teresa Mokrysz.

  Dzięki inwestycjom w Ustroniu i Żorach, w obu zakładach zatrudnienie znajdzie kolejne kilkadziesiąt osób, w tym m.in. kadra techniczna i nadzorująca.


  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mokate

   kawka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   może tak do bardzo drogiej kawy cappuccino w Makro -Horeca dodawaliby więcej kawy -jest tylko 3,5% a kosztuje blisko 20 zł za kg...w Biedronce zaś ich cappuccino ma 4% i cena 17zł za kg...może tak...rozwiń całość

   może tak do bardzo drogiej kawy cappuccino w Makro -Horeca dodawaliby więcej kawy -jest tylko 3,5% a kosztuje blisko 20 zł za kg...w Biedronce zaś ich cappuccino ma 4% i cena 17zł za kg...może tak chociaż większe torebki -1/2 kg a nie 13 dag , które tak naprawdę starcza na 4 kawki ?...po co tyle śmieci z opakowań produkować ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tekst sponsorowany?

   śmietanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Może zamiast takich hymnów pochwalnych najpierw sprawdźcie, jaki procent załogi tej pani to inwalidzi, za których płaci państwo? No i koniecznie wypijcie tę kawusię, smacznego.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ah ta zazdrość

   Kowalski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Inwalidzi? mam kilku znajomych w Mokate i są bardzo zadowoleni z pracy... kawa? Owszem są lepsze, ale np. wspomniane herbaty Loyd są pycha

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama