Ważne
  Skazany na bluesa: Premiera spektaklu w Teatrze Śląskim w...

  Skazany na bluesa: Premiera spektaklu w Teatrze Śląskim w Katowicach [ZDJĘCIA Z PREMIERY]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skazany na bluesa: Premiera spektaklu w Teatrze Śląskim w Katowicach [ZDJĘCIA Z PREMIERY]
  1/16
  przejdź do galerii

  Skazany na bluesa: Premiera spektaklu w Teatrze Śląskim w Katowicach [ZDJĘCIA Z PREMIERY] ©Krzysztof Lisiak/Teatr Śląski

  Jestem oszołomiony. Bardzo mi się to podobało. To wszystko przypomina sen o Ryśku. Bardzo często mi się śni. To są takie rzeczy nierealne, pomieszane, a jednocześnie prawdziwe w tym wszystkim - mówił Beno Otreba, basista grupy Dżem już w połowie uroczystej prapremiery spektaklu "Skazany na bluesa", która odbyła się dzisiaj w Teatrze Śląskim w Katowicach. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Przedstawienie w reżyserii Arkadiusza Jakubika, z Tomkiem Kowalskim w roli Ryszarda Riedla ściągnęło do katowickiego teatru prawdziwe tłumy i wielu znamienitych gości. Pojawiły się m.in. Elżbieta Bieńkowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, a także Erwin Sówka czy członkowie zespołu Dżem.

  ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO:
  SKAZANY NA BLUESA - PREMIERA 7 MARCA


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Skazany na bluesa: Rysiek powrócił [RECENZJA SPEKTAKLU]


  ZOBACZ TAKŻE:
  Skazany na bluesa: Premiera spektaklu w Teatrze Śląskim w Katowicach [ZDJĘCIA ZZA KULIS]

  Dwugodzinny spektakl poruszył chyba wszystkich. Publiczność nie tylko oklaskiwała aktorów, ale brała też czynny udział w spektaklu, m.in. w trakcie utworu "Whisky", gdzie kilkanaście osób zostało zaproszonych na scenę. Zresztą atmosfera koncertu udzieliła się pod koniec spektaklu, gdy otrzymaliśmy w prezencie dwa muzyczne bisy.

  Opinie po spektaklu były entuzjastyczne.

  - Bardzo mi się podoba inscenizacja, nawiązanie do tradycji śląskiego malarstwa - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu Donalda Tuska, a jednocześnie żona Jana Kidawy-Blońskiego, jednego z autorów scenariusza filmowego do "Skazanego na bluesa".

  - Wokalista jest znakomity, śpiewa wspaniale i jest w tym niezmiernie naturalny. ma ogromny potencjał. Poza tym publiczność na sali doskonale czuła ten spektakl - dodała. Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, ze trochę porównywała spektakl z filmem. - Ale było inaczej opowiedziane. Jednak teatr daje więcej możliwości, więcej umowności w kreowaniu obrazu - podkreśliła.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Skazany na bluesa: Chcemy publikę wciągnąć, żeby na scenie tańczyła pogo [PREMIERA 7.03.2014]


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PRZED PREMIERĄ SKAZANEGO NA BLUESA RADIOWA TRÓJKA W TEATRZE ŚLĄSKIM


  Poczułem się absolutnie o 10 lat młodszy - podkreślił Tomasz Konior, znany architekt.

  - Przypomniałem sobie rzeczy, które były częścią lat minionych, człowiek się wzruszał. To było naprawdę autentyczne co słyszeliśmy i widzieliśmy na scenie. Do tego fantastyczna porcja znakomitej muzyki, mnóstwo wzruszeń i ta niesłychanie tragiczna historia człowieka, który miał wybitny talent - dodał.

  Pod wrażeniem "Skazanego na bluesa" była Elżbieta Bieńkowska. - Spektakl zupełnie inny niż film. Wydawało mi się, że w teatrze jest mniej miejsca i mniej możliwości przestrzeni. Pierwsza część stała się taka bardzo mistyczna, z różnymi postaciami śląskimi, kojarzącymi się z Grupa Janowską. A druga część bardziej realistyczna i przez to może bardziej straszna.

  Ale przede wszystkim wspaniała muzyka. Trochę koncertu, trochę interakcji z publiczności. Zresztą było to widać po reakcjach chyba wszystkich osób zgromadzonych na widowni - opowiadała o swoich wrażeniach. Jej zdaniem "Skazany na bluesa" będzie ciepło przyjmowany nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce.

  - Wiadomo, ze my czujemy to specjalnie, ten spektakl jest osadzony na Śląsku. Ale ta muzyka jest muzyką, która działała na całą Polskę. Film był wyświetlamy w całym kraju, ale myślę, ze ten spektakl może jeszcze silniej zadziałać - podsumowała pani premier.

  - Jak idę do teatru to oczekuję trzech prostych rzeczy. Żeby mnie teatr zaczarował, rozbawił i wzruszył. A najlepiej do łez. I te trzy rzeczy podczas „Skazanego na bluesa” były. za to dziękuję realizatorom i aktorom - powiedział Krzysztof Respondek, członek kabaretu RAK.

  Na widowni nie zabrakło też ojca odtwórcy roli Ryśka Riedla, pana Mariana Kowalskiego, a także syna Tomka - Natana. Podczas bankietu po spektaklu gratulacji nie było końca. Maciej Balcar, wokalista Dżemu serdecznie uścisnął Tomka Kowalskiego.

  A wśród życzeń nie brakowało tych, by spektakl był jak najdłużej wystawiany  *PREZENTY NA DZIEŃ KOBIET 2014 - NAJLEPSZE POMYSŁY
  *PIĘKNE DZIEWCZYNY CHCĄ BYĆ MISS POLONIA - ZDJĘCIA Z CASTINGU W KATOWICACH
  *TVP ABC I TV TRWAM NA MULTIPLEKSIE. Jak odbierać, jak przeprogramować dekoder?
  *GALA NIEGRZECZNI - DODA POBIŁA SIĘ Z SZULIM - NOWE FAKTY i ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wszystko było cacy

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Mnie przeszkadzało nachalne nagłośnienie i zagłuszanie wokalisty. Ale Tomek i tak mi się bardzo podobał. Był świetny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamiast odpytywać vipów

   dziennikarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   postarajcie się napisać recenzję z prawdziwego zdarzenia, jak to zrobiła GW. Prawdą jest, że słabym punktem jest "whisky", śpiewana przez dziecko, a także ten snujący się bezcelowo na scenie tłum...rozwiń całość

   postarajcie się napisać recenzję z prawdziwego zdarzenia, jak to zrobiła GW. Prawdą jest, że słabym punktem jest "whisky", śpiewana przez dziecko, a także ten snujący się bezcelowo na scenie tłum postaci. Nie każdy widz zna grupę Janowską na tyle, żeby skojarzyć, no i szkoda, że jakichś interakcji dla nich nie wymyślono. Ale tak sobie myślę, że Pan Kowalski przynajmniej na jakiś czas pożegna się ze swoim nazwiskiem i to Jemu należą się największe GRATULACJE!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skazany na bluesa

   Markus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Super ,Super!!! wspaniała sztuka ,która wciąga widza stwarzając niepowtarzalną atmosferę ,kapitalna gra zespołu aktorskiego ,brawo REŻYSER .Trzymajcie tak dalej!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To ile tych premier już było?

   ??? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Piszecie tak, jakby to był spektakl specjalny dla polityków i vip-ów, może nie przesadzajmy z tym bałwochwalstwem władzy?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie przesadzamy;)

   Ola Szatan, DZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Szanowny Czytelniku,
   w piątek odbyła się uroczysta prapremiera spektaklu, na którą zostali zaproszeni goście, ale była też pula biletów do normalnej dystrybucji.
   w sobotę odbyła się tak zwana...rozwiń całość

   Szanowny Czytelniku,
   w piątek odbyła się uroczysta prapremiera spektaklu, na którą zostali zaproszeni goście, ale była też pula biletów do normalnej dystrybucji.
   w sobotę odbyła się tak zwana premiera prasowa, gdzie również były bilety do kupienia.
   Nie przesadzamy z politykami, proszę pamiętać, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest żoną scenarzysty filmu "Skazany na bluesa", z którym była na premierze. A Elżbieta Bieńkowska, poza tym, że pochodzi z Mysłowic, sama lubi Dżem, jak mówiła.
   Nie szukałabym w tym drugiego dna. Zwłaszcza, że tego dnia najważniejszy był spektakl, aktorzy i cała historia.

   Pozdrawiam serdecznie i polecam spektakl. Warto go zobaczyć;) od dzisiaj już normalnie, bez premier;)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sami celebryci i politycy

   widz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Aktorzy jacyś byli na tym spektaklu, występowali?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapraszam do lektury

   Ola Śzatan, DZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Szanowny "widzu", zapraszam do lektury naszych wcześniejszych tekstów, zwłaszcza tych przedpremierowych w piątek. Tam znajdują się informacje o aktorach. Pozdrawiam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...ach Bastek,ile to już lot?

   niebiesko-żółty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Rysiu to był gośc,nasz chop...chwała mu i dzięki za jego piękną muzykę!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKOZANY NA POLSKIGO BLUESA TO ŚLONZOK W POLSCE

   777 KARY POLSZA PŁACI ZA BRAK SPALARNI UTYLIZACJA NA P0 ZIOMIE PERU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   BO ŚLONZOK WIY CO TO KULTURA I SERCE I SUMIYNIE I EMPATIA WIARA W BOGA I NIYMCA PORZONDEK I CYWILIZACJA EUROPY A TO W DZIKIM KRAJU CFANYCH AF POTOMKUF STALINA I NADŁYSSYCH HOPLOTYPUF 0NR INO...rozwiń całość

   BO ŚLONZOK WIY CO TO KULTURA I SERCE I SUMIYNIE I EMPATIA WIARA W BOGA I NIYMCA PORZONDEK I CYWILIZACJA EUROPY A TO W DZIKIM KRAJU CFANYCH AF POTOMKUF STALINA I NADŁYSSYCH HOPLOTYPUF 0NR INO SŁABOŚĆ I ODMMIYNNOŚĆ A TO SKAZUJE NA BIYDA PONIRZANIE WYZYSK PRZEŚLADOWANIE DEGRADACJA ALIYNACJA EMIGRACJA BEZROBOCIE NARKOTYKI ALKOCHOLIZM ZBIYRANIE ZŁOMU DZIEDZICZNO BIYDA I HIPERROZWARSTWIYNIE SPOŁECZNE ALA JUESEJ =CHŁOPSTFO PAŃSZCZYŻNIYNTE SRAMATUF SATRAPUF DZIKIH AF ZBUFONIAŁYCH SWYM NADHAMSTFYM DO KTURYCH KASA I ZYSK I CAR RIERA PO TRUPACH BOGIYM BEZ UCZUĆ WYRZSZYCH BEZ DUSZY SERCA I SUMIYNIA SITFY I PODŁE JELITA MAFI ESTABLIŚ MENTUF DZIKIEGO WASHODU=BOG ATY BANDYTA ELITOM=A BIYDOK INO BIYDNIYJSZY A JEGO DZIECI PRZEJMUJOM POLSKO BIYDA= GETTA POLACKIE MACZETOWICE .
   KRAKOWICKIE.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To co robiymy

   bonclok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Bo mój dziadek co był powstańcym to sie w grobie przewraco, gorole nie umiom rzondzić i tela, na co nom to było po wojnie to my byli jak podbito kolonia gorolsko i tak to je do dzisio, gorole nami...rozwiń całość

   Bo mój dziadek co był powstańcym to sie w grobie przewraco, gorole nie umiom rzondzić i tela, na co nom to było po wojnie to my byli jak podbito kolonia gorolsko i tak to je do dzisio, gorole nami gardzom, drwiom z naszyj godki i my som niewolnikami u siebie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama